Audentes Fitnessi soovitused, kuidas talvele vastu minna

Audentes Fitnessi soovitused, kuidas talvele vastu minna

Hea enesetunde aluseks on tervislik toitumine, tasakaalustatud treening ning lõõgastumine. Kui looduses on saabunud vaikelu periood -loodus puhkab, järgib sarnast käitumismalli ka inimese organism. Seepärast peab just talvel eriliselt tähelepanu pöörama keha heaolule.

Pööra enam tähelepanu söögile
Talveperiood on põhjamaade inimesele väsitav ja organism tunneb teravat puudust vajalikest vitamiinidest. Kuigi enamasti saame vitamiine toidust, vajame talvel nõrgeneva immuunsussüsteemi tõttu neid rohkem. Inimestele, kes tegelevad aktiivselt treeningutega, on vitamiinid aga eriti olulised, sest higistamise tulemusena kaotab keha palju vajalikke aineid. Kuna talvel poes müüdavates köögiviljades pole nii palju kasulikke aineid kui suvel, tekib talvel paljudel inimestel B-, D- ja C-vitamiini puudujääk. Oluline on tuua oma söögisedelisse vitamiinirohkeid toiduaineid. B-vitamiini saab täisteraviljatoodetest, sealihast, kalast, kaunviljadest, spinatist ning piimast. C-vitamiini rohked on mustasõstra- ja kibuvitsamarjad, jõhvikad, kapsas, paprika, pähklid ja tsitruselised. Organismi D-vitamiini varusid saab täiendada süües munakollast ja võid. Pööra tähelepanu sellele, mida sööd, sest sinu keha ei jäta seda tähelepanuta.

Treeni end
Treeningute planeerimisel on mõistlik järgida tasakaalustatuse põhimõtet ning hoida koormust optimaalsel tasemel. Treeningkordade ja –mahtude arvestamisel on oluline järgida keha poolt saadetavaid signaale ning pigem jätta väsimuse korral treeningukord vahele kui üle pingutada. Samuti on kasulik kombineerida aeroobset ja jõutreeningut, et pakkuda kehale mitmekülgset arengut.
Kindlasti ei tohi peale treeninguid unustada ka venitamist ning lõõgastumist. Eriti hea on lõõgastav ujumine ja ka saunas käimine peale treeningut.

Talv ei murra, haigus ei hammusta ei sind ega su lähedasi, kui …
…pöörad ise talvel oma kehale rohkem tähelepanu ja naudid tervet ning tasakaalustatud kehalist seisundit. Jaga seda ka oma sõprade ja lähedastega. Suurepärane võimalus on jõulukuuse alla poetada spordiklubi kinkekaart, mis on esimene samm tervislikuma eluviisini. Alati ei pea eesmärgiks olema kehakaalu või väljanägemise korrigeerimine. Kõige tähtsam on hea enesetunne, mida tasakaalustatud toitumise, treenimise ja lõõgastumisega kujundada saab.

Kingi tervist, sest terve inimene on õnnelik! 

Heaks ja kasulikuks jõulukingituseks on Audentes Fitness spordiklubi kinkekaart, mis võimaldab külastada erinevaid rühmatreeninguid avaras jõusaalis ning lisaks on kõik külastajad oodatud kasutama treeninguteks või treeningujärgseks lõõgastuseks Audentes Fitnessi ujulakompleksi. Sportlike ja tervislike inimeste teenistuses on Audentes Fitnessi moodsas ujulakompleksis 6-rajaline 25 meetri pikkune bassein, lastebassein, kaks mullivanni ning soome ja aurusaun. Lisaks rühma-, jõu- ja ujumistreeningutele on võimalik mängida koos sõpradega ka squashi. Klubi on mõeldud nii peredele kui sõpruskondadele ning vaata lähemalt pakettide sisukirjeldust  SIIT