BANAANI SÖÖMISE 3 kuuma kõrvalmõju

Kõik teavad, et banaan on tervisele kasulik ning sobib kosutavaks vahepalaks ka siis, kui aega napib ja energiat on vähe. Nimelt annab banaani söömine kohese energialaengu ning täidab kenasti kõhtu, kuid tegelikkuses on sellel kollasel viljal veel terve rida kasulikke omadusi, mis teevad banaanist ühe tõelise superfoodi.

Kõik teavad, et banaan on tervisele kasulik ning sobib kosutavaks vahepalaks ka siis, kui aega napib ja energiat on vähe. Nimelt annab banaani söömine kohese energialaengu ning täidab kenasti kõhtu, kuid tegelikkuses on sellel kollasel viljal veel terve rida kasulikke omadusi, mis teevad banaanist ühe tõelise superfoodi.

Allpool on välja toodud kolm põhjust, miks tasub kindlasti banaan oma menüüsse lisada:

1. Banaanid sisaldavad looduslikult probiootikume, mis stimuleerivad kehas heade bakterite kasvu, soodustades soolestiku paremat toimimist ja seedimist.

2. Kui vaevled kõhukinnisuse käes, siis tänu banaani kiudainerikkusele võib olla abi selle probleemi leevendamisel. Samamoodi aitab banaan kõhulahtisuse puhul, kuna taastab elektrolüütide taset kehas.

3. Banaan töötab ka loodusliku antatsiidina ehk maohapet neutraliseeriva vahendina aidates leevendada kõrvetisi, maohappe tagasivoolu, maohaavandeid ja teisi seedehäireid.

Banaani söömise kasuteguritest ning teistest põnevatest tervisetoiduteemadest saad lähemalt lugeda värskest Buduaari ajakirjast, mida kaunistab alati särav Beatrice.