BCAA AMINOHAPPED: Mis need on ja miks on need treeningul asendamatud?

BCAA AMINOHAPPED: Mis need on ja miks on need treeningul asendamatud?

Olgem ausad – enamus meist ei külasta jõusaali pea iga päev vaid selleks, et vaimselt terve püsida, vaid ka selleks, et peeglist vastu vaatav keha oleks su jaoks atraktiivne. Olgu sinu eesmärgiks lihtne lihastele toonuse andmine, tagumiku vormimine või fitnessmodelli karjäär, on sul viimane aeg oma toitumiskavasse lisada BCAA’d.

Olgem ausad – enamik meist ei külasta jõusaali pea iga päev vaid selleks, et vaimselt terve püsida, vaid ka selleks, et peeglist vastu vaatav keha oleks su jaoks atraktiivne. Olgu sinu eesmärgiks lihastele toonuse andmine, tagumiku vormimine või fitnessmodelli karjäär, on sul viimane aeg oma toitumiskavasse lisada BCAA-d.

Sind vaevab tihti peale treeningud lihasvalu ja kurnatus? Siin tulevadki sulle appi BCAA-d, mis kaitsevad lihaseid treeningjärgsete kataboolsete (lagundavate) protsesside eest, vähendades lihasvalu ja kurnatust. Kusjuures sobivad BCAA-d hästi nii jõu-, kiirus- kui ka vastupidavusalade harrastajatele ehk mitte ainult jõusaalifännidele.

BCAA-d on hargnenud ahelaga, kehale põhilised vajalikud aminohapped, mis sisaldavad leutsiini, isoleutsiini ja valiini suhtes 2:1:1. Nimetatud aminohapped on kehale väga vajalikud, sest keha ei suuda neid ise toota, mistõttu tuleb vajalikud aminohapped kätte saada toidust.

Treeningu ajal on kättesaadavate aminohapete hulk väga tähtis, kuid kehal on raske säilitada toidust vajalikku aminohapete kogust. BCAA-de abil on võimalik saavutada optimaalne hargnenud ahelaga aminohapete tase kehas kiirelt ja lihtsalt. Aminohappeid võib tarbida terve päeva jooksul, soovitavalt enne ja/või pärast treeninguid või treeningute ajal. Näiteks on HC PROFESSIONAL BCAA maitsestatud aminohapped sobilikud tarbimiseks ka kohe peale ärkamist, et pidurdada lihaste kataboolset seisundit juba enne hommikusööki.

Erinevad uuringud on tõestanud, et BCAA aminohapete positiivne mõju lihastele toimib igal spordialal ka väga intensiivsete treeningute puhul. Vähem lihaskahjustusi tähendab kiiremat taastumist ning kiirem taastumine tähendab kiiremat protsessi ja liikumist oma eesmärkide poole.

BCAA-d on kasulikud ka kaalukaotusel – eriti tervisliku dieedi puhul. Erinevad uuringud on näidanud, et BCAA-d aitavad reguleerida isu ja täiskõhutunnet, milleta oleks rasvumine kerge tulema. Näiteks on HC PROFESSIONAL BCAA rikastatud B6-vitamiiniga, mis kiirendab ainevahetust ja aitab kasulikel ainetel kehasse imenduda.

BCAA aminohapete valikuga tutvumiseks külasta HC GYM e-poodi, kus kõik tooted on farmatseutilise puhtusega ja garanteeritult õige koostisega.