BIORÜTMID: kuidas arvutada ja miks jälgida oma biorütme

BIORÜTMID: kuidas arvutada ja miks jälgida oma biorütme

Hetkel, mil me sünnime, alustavad tööd meie biorütmid, mis liiguvad sünnihetkest positiivses suunas üles maksimumpiirini. Kui maksimum on saavutatud, hakkab tsükkel allasuunas liikuma. Saavutades oma madalaima taseme on ka sinu energiatase minimaalne. Teades oma biorütme, suudame paremini mõista iseennast.

Hetkel, mil me sünnime, alustavad tööd meie biorütmid, mis liiguvad sünnihetkest positiivses suunas üles maksimumpiirini. Kui maksimum on saavutatud, hakkab tsükkel allapoole liikuma. Saavutades oma madalaima taseme, on ka sinu energiatase minimaalne. Teades oma biorütme, suudame paremini mõista iseennast.

Biorütmid näitavad meie füüsilist, emotsionaalset ja intellektuaalset vormi. Kuigi need mõjutavad kõiki inimesi, on mõned inimesed biorütmide suhtes eriti vastuvõtlikud. Kõige kriitilisemad päevad on need, mil meie tsükkel vahetab suunda ehk on maksimumis või miinimumis.
Kolm põhilist biorütmitsüklit on emotsionaalne, intellektuaalne ja füüsiline. Nendele lisaks eristatakse ka kolme alamtsüklit, mis tekivad erinevate biorütmide koosmõjus – kirg, tarkus ja meisterlikkus.

Biorütmide jälgimine aitab sul tõsta elukvaliteeti – nii tead, millal oled kergemini ägestuv, mis päeval keskendumist vajavat paberitööd teha, millal on oht haigeks jääda või kuna kipub su kaaslane kergesti ägestuma. Võrreldes enda ja kaaslase või sõbranna biorütme, saad teada ka seda, milline on teie biorütmide sobivus ehk kas olete ühel lainel või mitte.

Emotsionaalse biorütmi tsükkel kestab 28 päeva ning see mõjutab sinu emotsioone – hirme ja rõõme. Emotsionaalne biorütm näitab ka sinu empaatiavõimet teiste inimeste suhtes ning sinu üldist suhtumist oma ellu. Positiivses tsükliosas oled rõõmsameelsem ja muretum, võtad probleeme kergemalt ja ei lase nii kergesti negatiivseid emotsioone enda sisse.

Füüsilise biorütmi pikkus on 23 päeva ning see on seotud sinu lihas- ja närvirakkudega, samuti üldise tervisliku seisundi ja füüsilise aktiivsusega. Füüsilise biorütmi tsükli tipus oled sportides vastupidavam ja su liigutused on kiiremad.

Intellektuaalne biorütm kestab 33 päeva ning sellest sõltuvad sinu loogika, verbaalne suhtlemine, loomingulisus, abstraktne mõtlemisvõime, samuti sinu võime analüüsida ennast ja sind ümbritsevat maailma. Kui see biorütmi tsükkel on miinimumis, võib sul olla probleeme loogilise mõtlemise ja keskendumisvõimega, mis kärbib näiteks kirjandite või tööalaste aruannete kirjutamise kiirust ja sõnaosavust.

Lisaks nendele põhilistele biorütmidele eristatakse alamrütme, millest meisterlikkus koosneb intellektuaalse ja füüsilise biorütmi koosmõjust. Sellest sõltub sinu võimekus ülesandeid täita ja eesmärke saavutada. Siia alla kuuluvad ka igasugused sportlikud saavutused. Kirg on alambiorütm, mis koosneb füüsilisest ja emotsionaalsest biorütmist ning näitab sinu motivatsiooni ja tegutsemistahet. See tsükkel peegeldab ka sinu seksuaalsust selle sõna kõige primitiivsemas tähenduses. Tarkuse alambiorütm on kompositsioon emotsionaalsest ja intellektuaalsest biorütmist ning peegeldab sinu empaatiavõimet, soovi teisi ja maailma mõista ja eelkõige mõista ja tunnetada iseennast ja oma tõelisi soove. See tsükkel peegeldab ka sinu mõistuse ja meele keskendumisvõimet, mida vajad oluliste otsuste vastuvõtmiseks.

Kuidas teada saada oma biorütme?
Loomulikult võid seda ise välja arvutada, teades oma sünniaega ja erinevate biorütmitsüklite kestvust. Teine ja lihtsam võimalus selleks on kasutada biorütmi kalkulaatorit, millest ühe mugava ja usaldusväärse leiad SIIT. Kui oled oma andmed sisestanud ja avaneb leht, kus on näha sinu biorütmid, siis tekib lehekülje paremas osas võimalus sisestada ka teise inimese andmed. Nii saaksid võrrelda oma biorütmide sobivust pereliikmete, töökaaslaste ja kallimaga.

Buduaar.ee arhiiv

/Marge Tava/