EKSPERDID TÕESTAVAD, et sa ei tohiks pärast luhta läinud dieeti ennast halvasti tunda

Shutterstock

Womens Health paberväljaanne

Ikka kipub olema nii, et kui sa oled teatud põhjustel dieedile joone alla tõmmanud, siis tunned sa end halvasti. Ilmselt leiad, et sa oled läbi kukkunud ja nõrk, sest sa ei suutnud dieeti edasi teha – ekspertide sõnul ei tohiks ennast selles aga üldse süüdistada.

Nimelt tõdevad toitumisnõustajad, et tänapäeva dieedid ei olegi jätkusuutlikud, mis omakorda tähendab, et mitte ükski inimene ei ole võimeline dieeti lõpuni tegema. Varem või hiljem jäetakse dieet katki ja see on üksnes loomulik.

Ära tunne ennast halvasti, kui sa ei suutnud teha seda, mida sinu keha ei peagi suutma teha, ütleb toitumisekspert Ben Carpenter. Inimese organism ei ole loodud ekstreemseteks dieetideks. Enamasti on dieet oma olemuselt organismile kurnav – sa pead oma toitumist rangelt piirama ning sinu päevane kaloraaž on suure tõenäosusega liiga madal. See omakorda tekitab sinu kehas stressi ja keha hakkab rasva talletama, sest ta ei tea, millal ta uuesti süüa saab. Nii aeglustub ainevahetus, sa tunned ed pidevalt väsinuna ja näljasena – pole ka ime, et sa ühel hetkel enam ei jaksa ja dieedi lõpetad.

Kui sinu eesmärgiks on kaalust alla võtta, siis tee endale esmalt selgeks toitumistõed ning vajadusel leia endale professionaalne toitumisnõustaja.