Reklaam sulgub sekundi pärast

ERATREENER ELISABETH avaldab tõe: kuidas tegelikult lisakilodest lahti saada

Karin Karu

𝐄𝐋𝐈𝐒𝐀𝐁𝐄𝐓𝐇 𝐀𝐓𝐀𝐌𝐀𝐍𝐒𝐊𝐈
𝐄𝐋𝐈𝐒𝐀𝐁𝐄𝐓𝐇 𝐀𝐓𝐀𝐌𝐀𝐍𝐒𝐊𝐈 — FOTO: Liisa Alpstål

Kaalust alla võtmine nii, et need kilod tagasi ei tuleks, on üsnagi keeruline - vähemalt see tundub nii olevat.

Eratreener ja bikiinifitnessist Elisabeth Atamanski tõdeb, et kaalust alla võtmise osas mängib suurimat rolli toitumine. 

Kui on näiteks vaja viiest ülekilost lahti saada, siis Elisabeth ütleb nii: "Tihti peale piisab juba sellest, kui vahetada toiduained vähem rasvasema vastu, vähendada igapäevaselt lisatud suhkrute ning töödeldud toitude tarbimist. Näiteks ka latte’d ja cappuccino’d on tegelikult energiarohked ehk sisaldavad omajagu kaloreid. Need küll ei ole halvad, aga kui eesmärk on lisakilosid vähendada, siis tuleks sellistele asjadele tähelepanu pöörata. Seega soovitan jälgida, kui palju lisa- ja peidetud kaloreid me ka enesele teadmata sisse joome või sööme. Samuti näiteks praadimisel võiks kasutada õlipritsi, et kasutatava rasvaine kogust vähendada. Õli on rasv seega on see ka energiatihe," soovitab ta.

Elisabeth nendib, et kaalulangetusel on oluline tarbida vähem kaloreid kui me sisse sööme. "Energiadefitsiit on rasvapõletuse põhialus. See tähendab suures pildis seda, et igapäevane energiakulu ületab sisse söödud energia ehk lihtsas keeles sööd vähem kui kulutad. Olgu selleks siis toidukoguste järkjärguline vähendamine või aktiivsuse suurendamine. Ainuüksi suur kardio tegemine või mingi trenn spetsiifiliselt ei anna tulemust, kui toidulaud seda kõrvalt ei toeta," ütleb Atamanski.

Kui aga trennist rääkida, siis eratreener soovitab rõhku panna ka jõutrennile. "Mina alati soovitan ka mingit sorti jõutreeninguid teha, sest jõutrenn on just see, mis keha vormib ja annab toonust ning samuti tugevdab ka liigeseid ja üleüldist füüsist. Aga siiski arvan, et iga inimene võiks leida endale sellise tegevuse, mida ta päriselt naudib, see on tohutult oluline."

Kiirdieedid ei toimi! "Minu suur fookus on aga jätkusuutlikkusel, seega kiired kaalulangused ja ekstreemsed dieedid annavad küll ajutiselt kiire tulemuse, aga see ei ole pikaaegne ega kestev. Samuti tuleb endaga aus olla. Olen alati valmis aitama inimesi sel teekonnal, kui tunned, et üksinda on keeruline hakkama saada, võib minuga ühendust võtta meili või instagrami teel!"

Mida soovitab Elisabeth toiduainetel jälgida? "Lisatud suhkruid, glükoosi- ja fruktoosisiirupi sisaldust. Lisatud suhkru osakaal ei tohiks anda üle 10% soovituslikust energiast, ideaalis 5%. Jälgi ka rasvade kogust 100g kohta. Tee vähem rasvasemad valikud. Piimatoodetes peaks rasvasisaldus 100g kohta jääma alla 6g, lihatoodetes 100g kohta alla 10g, kastmetes 100g kohta alla 20g," ütleb ta ning lisab veel lõpetuseks: "Vältida tuleks töödeldud, kõrge soolasisalduse ja suure koguse palmi- ning rapsiõli sisaldusega toite. Mida vähem koostisosi on toiduaines, seda parem."

𝐄𝐋𝐈𝐒𝐀𝐁𝐄𝐓𝐇 𝐀𝐓𝐀𝐌𝐀𝐍𝐒𝐊𝐈
𝐄𝐋𝐈𝐒𝐀𝐁𝐄𝐓𝐇 𝐀𝐓𝐀𝐌𝐀𝐍𝐒𝐊𝐈 — FOTO: Liisa Alpstål