Georgina: modellinduse tagajärjel olin anorektik ja mu organid hakkasid üles ütlema

8 kommentaari
Georgina: modellinduse tagajärjel olin anorektik ja mu organid hakkasid üles ütlema

Teismeline modell Georgina Wilkin jäi nii kõhnaks, et tema organid hakkasid alla andma. Aga hoolimata sellest oli tema ukse taga järjekord moedisaineritest, kes soovisid teda oma show‘desse ja reklaamidesse. 

Teismeline modell Georgina Wilkin jäi nii kõhnaks, et tema organid hakkasid alla andma. Aga hoolimata sellest oli tema ukse taga järjekord moedisaineritest, kes soovisid teda oma show’desse ja reklaamidesse. 

Kui Georgina oma modelliagentuuriga kohtuma läks, ei olnud ta söönud mitu päeva, ta pea käis ringi ja ta oleks peaaegu ära minestanud. Kui ta aga kohale jõudis, olid modelliagentuur temast vapustatud. Nad vaatasid seda 16-aastast kõhnat tüdrukut ja ütlesid talle, et mida iganes ta teeb, et selline välja näha, tehku seda edasi. Kahjuks võttis noor tüdruk selle südamesse ja võitles 7 aastat anoreksiaga ning oli nii alatoidetud, et tal tekkisid probleemid südame ja neerudega.

Kui Georgina läks ühte Jaapani agentuuri casting’ule, siis öeldi talle, et ta saaks Jaapanisse modelliks, kui ta kaotaks puusadelt umbes 7 sentimeetrit ja 3 sentimeetrit oma keskkohast. 

Kaalu kaotamisest sai tema eesmärk. Goergina sõi ainult salateid ja juurvilju ning tihti oli paar päeva söömataTa jättis vahele hommikusöögi, lõuna ajal istus kooli raamatukogus ja koju minnes valetas vanematele, et sõi sõbranna juures. 

Oma karjääri alguses kaalus ta 53,5 kilogrammi ning tipphetkel 37 kilogrammi.

Georgina räägib, et agentuuris said tööd vaid kõige peenemad tüdrukud. Kord öeldi talle, et tema ei saa ehetemodell olla, kuna tema sõrmed on liiga paksud. Veel räägib ta, et pikkadel shooting’u päevadel ei söönud keegi modellidest kunagi, elati vaid kohvijookide peal. 

Georgina jäi aga haigeks ja sattus haiglasse, kus tal diagnoositi anoreksia. Kuigi peale vaadates oli näha, et tüdrukut oli juba pikemat aega anoreksia vaevanud, kutsuti teda ikkagi pildistamistele ja moe-show‘dele. Georgina meenutab: „Mu sõrmed ja huuled olid sinised, sest ma olin nii peenike, et südamel oli raskusi vere pumpamisega mu kehasse laiali. Ja see probleem ei ole ainult minul! Ma tean vähemalt kuute modelli, kes endiselt osalevad erinevatel foto-shoot’idel ning kellel on anoreksia. Neil on kõigil huuled ja sõrmed koguaeg sinised.“

Haiglas hoiatasid Georginat arstid, et tema elu on ohus. Tema eluks vajalikud organid olid nii läbi, et tema süda võis seiskuda ja neerud alla anda.

Haiglas ta paranes ja sai normaalkaalu tagasi. Nüüd on ta anoreksia kontrolli all ja Georgina tegeleb disainitööga. Kuid ta tahab maailmale öelda, et paljud suured riietebrändid on kasutanud oma kampaaniates anorektikust modelle ja ainus viis seda peatada on neid riidebrände eirates.

 

Allikas Dailymail