Reklaam sulgub sekundi pärast

HAMBAPROBLEEME ON võimalik ennetada

Sõna ennetama pärineb kreekakeelsest sõnast prophylaxis, mis tõlkes tähendab varasemat kaitset. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on määratlenud, et terviseprobleemide esmase ennetamise eesmärgiks on tagada haiguse, protsessi või probleemi mittetekkimine – seega tuleb sekkuda enne terviseprobleemi väljakujunemist. Parafraseerides saab öelda, et ennetamine on võitlemine põhjuste, mitte tagajärgedega. See põhimõte on võimas nurgakivi igas eluvaldkonnas ja sellise mõtlemisega võiks lahendada hulgaliselt inimkonna probleeme.

Inimene ei ole aga alati ratsionaalne ja seetõttu kulutame tihti oma aega, energiat ja ressursse probleemide leevendamiseks, mitte põhjuste kõrvaldamiseks. Kui tihti me mõtleme tervisele enne probleemide tekkimist?

Üks hea näide on hambaravi. Inimesed kiruvad teenuste kõrgeid hindasid, kuid hambaravikabinetti jõuame alles siis, kui on liiga hilja – valu on juba tekkinud. WHO andmetel on suuõõnehaigused kümne kõige levinuma mittenakkusliku haiguse hulgas maailmas – seetõttu on oluline mõista, kuidas suuõõnehaigusi mitte ainult ravida, vaid eelkõige ennetada. 

Regulaarne hammaste puhastamine kaks korda päevas fluoriidi sisaldava hambapastaga on kõige lihtsam viis hoida suuõõs tervena. Kuna kaaries on omandatud haigus, milles ei saa süüdistada pärilikkust, sõltub kaariese ehk hambaaugu tekkimine toidust – liigsest suhkrust ja süsivesikutest, aga ka kehvast suuhügieenist. Põhjalikult hambaid harjates saab vältida kulukaid hambaraviarveid ja tarbetut hirmu hambaarsti ees. Selle asemel, et igal aastal parandada uusi auke, oleks mõistlikum investeerida heasse hambaharja, hambapastasse (fluoriidisisaldus 1000–1500 ppm) ning kasutada hambaniiti. Valida tuleks pehmete harjastega hambahari ning ei tohi unustada, et hambaharja tuleb vahetada iga kolme kuu järel.

Suure panuse suuhügieeni paranemisse annab Philips Sonicare innovaatilise sonic-tehnoloogiaga elektriline hambahari, mis on loodud koostöös hambaravi spetsialistidega, et lihtsustada suutervise eest hoolitsemist ja saavutada oluliselt puhtamad hambad. Innovaatiline sonic-tehnoloogia tekitab harjaste vibratsiooni – harjased teevad minutis lausa 62 000 liigutust, mis võimaldab kõige efektiivsemat katu eemaldamist. Kliinilised uuringud on näidanud, et Philips Sonicare hambahari eemaldab kattu ka raskesti ligipääsetavatest kohtadest ning eemaldab kuni kümme korda rohkem hambakattu kui tavaline käsihambahari.

Philips Sonicare hambahari on eriti põnev laste jaoks – bluetooth'i abil saab hambaharja ühildada nutirakendusega, mis muudab igapäevase tüütu kohustuse mänguliseks ja õpetavaks tegevuseks.

Hambaharjast aga üksi ei piisa ning suure osa katust saab kätte hoopis hambaid niiditades. Kõigi nende jaoks, kellele tundub on hammaste niiditamine liiga keerulise ja tülika tegevusena, on olemas suurepärane alternatiiv – Philips Airfloss, mis puhastab hambavahed tugeva õhu-veejoaga.

Ole nutikas – tegele haiguse ennetamisega, säästes seeläbi nii aega kui ka raha. Võitle põhjuste, mitte tagajärgedega!

Vaata lähemalt SIIT!