Heili Klandorf tahaks osta ööpäeva rohkem tunde

/Rubriik: 7 küsimust/   Täna vastab Buduaari küsimustele Heili Klandorf, kes tegutseb Kanal 2-s avalike suhete juhina ning on tuntud oma särasilmse ja laia naeratuse poolest.

/Rubriik: 7 küsimust/ 

 Täna vastab Buduaari küsimustele Heili Klandorf, kes tegutseb Kanal 2-s avalike suhete juhina ning on tuntud oma särasilmse ja laia naeratuse poolest.

1. Mis on Sinu isiklik arvamus sellest üldlevinud inglise keelsest väljendist ”There is no such thing as bad publicity” (ehk siis, et halba reklaami pole olemas)
Väljend "Any publicity is good publicity!" on kindlasti väärt kaalumist, aga ennekõike arvan, et selle lause motoks võtmine oleneb elualast ja -stiilist. Kui tegu on artistiga, kelle elu keerleb ümber enda müümise, siis arvan, et ka kõige kurjem meediasse paisatud kuulujutt tuleb summa summaariumis pigem kasuks kui kahjuks. Eesti
probleem on pigem selles, et turg on nii väike ja tarbijal võib suhteliselt kiire ajaga ühe artisti toimetustest üleküllus saada. Kui tegu on aga alaga, kus mäng keerleb pigem raha ümber, siis leian, et negatiivsed uudised meedias võivad kahjustada firma mainet ja seega kahandada aktsiahinda.

2. Paljud avaliku elu tegelased Eestis väidavad tagasihoidlikult, et Eestis pole staare, et on tuntud inimesed. Mis Sina arvad, kas Eestis on staare? Kes on ”staar” Sinu mõistes?
Ma arvan, et olenemata riigist ja selle suurusest on igal maal nagu ka igal elualal staare kui vaadata selle sõna põhjalikumat tähendust, mida saab ka ülekantud mõttes kasutada. Jah, on nn. meelelahutusstaarid, kes omakorda võivad olla hooajalised või siis pikkadeks aastateks inimeste mällu sööbinud, mõlemal juhul on meelelahutusstaar rohkem eksponeeritud kui mõne muu ala arvamusliider. Arvan, et igal alal on oma staarid, küsimus on ainult publiku suuruses, kelle jaoks nad seda on. Omast kogemusest näiteks võistlustantsumaailmas tean, et ka selles
keskkonnas on omad staarid – paarid, keda pole võimalik ka parima tahtmise juures kunagi Eestis tantsimas näha. Isiklikult minu jaoks on staar see inimene, tegelikult pigem meeskond, kes suutis välja mõelda ja teostada filmi "Wag the Dog" ("Saba liputab koera").

3. Palun nimeta oma äranägemise järgi 7 tähtsamat asja, mida inimene peaks kindlasti elujooksul kogema-tegema.
– vaatama kellelegi silma ja tundma, et tema ongi see…
– leidma töö, kuhu läheb hommikul naerunäol
– tundma vanemate armastust ja kannustust
– olema lapsevanem
– reisima vähemalt kord riiki või kohta, mis teda tõsiselt tõmbab
– tegema midagi, mida sisetunne ütleb, aga mis on täielikus vastuolus loogikaga
– andestama inimesele, kes seda palub

4. Millised oleksid 7 tööpakkumist, mida Sa tagasi ei lükkaks?
Päris ausalt ei oska kohe midagi tahta, sest seitse korda tean, et igal tööl on asjad, mida on meeldiv teha ja asjad, mis on ebameeldivad. Hetkel olen oma tööga rahul.

5. Millised oleksid Sinu 7 soovitust vaba aja veetmiseks?
– veetke aega kallite inimestega
– leidke endale muusika, mis tundub, et on just teile kirjutatud
– hoidke vaimne ja füüsiline tasakaalus
– arendage ennast läbi lugemismaterjali inimeste või nähtuste kohta, kelle/mis ideed teid paeluvad
– tehke oma kaaslasega vahelduseks midagi pöörast
– tunnetage ja õppige tundma erinevaid lihaseid, mis teie kehas peituvad
– kirjutage blogi või päevikut, kasvõi iseenda tarbeks

6. Nimeta palun 7 asja, mida Sa endale ihkaksid osta, aga pole veel mingil põhjusel ostnud? (palun kirjuta asja nimetus, mis firmalt ja umbkaudne hind)

– oma korteri pangalt välja osta (2 miljonit krooni)
– rohkem tunde ööpäeva (hinna osas käivad läbirääkimised erinevate teenusepakkujatega  :-) )
– personaalarvuti (eelmine pärineb aastast 2001)
– lambid esikusse (tean, milliseid soovin, aga pole veel päris õigeid leidnud)
– kindlustunne tuleviku osas (garantiid ei anta kaasa)
– suurt, kõrget ja musta värvi, heleda nahksisuga ning hea muusika kuulamise võimalusega auto (rahakott kahjuks ei võimalda)
– lähedaste inimeste surematus (pole veel vikatimehega kokkuleppele jõudnud)

7. Palun nimeta 7 oma lemmik meigi- või hooldustoodet?
 Meigitoodete puhul eelistan St. Tropez spreypäevitust.

/Toimetas Merlyn Uusküla/