HELEN ADAMSON PANI kirja read, mis oma aususega sõnatuks võtavad

HELEN ADAMSON PANI kirja read, mis oma aususega sõnatuks võtavad
erakogu

Armastatud lauljatari Helen Adamsoni peas kummitasid hiljuti ühe tuntud laulu sõnad. Kõnealused sõnad panid kaunitari aga sügavamalt elu üle järele mõtlema.

Bruno Marsi loo “Granade” sõnad tuletasid Helenale meelda, et ka tema arvas kunagi, et õige suhe on selline, kus partner on tema nimel kõigeks valmis.

“Kui mina pühendan ennast täiesti sulle, pead sina sama tegema! Ja kui ei tee, pole õige partner!⁠

Esiteks kõlab nendest laulusõnadest tugev ohvrimentaliteet ja süüdistamine. Vaata, mida kõike ma sinu nimel teen ja sa peaksid samaga vastama. Vaata, kuidas ma olen sind pannud esikohale ja olen valmis sinu eest elu andma. Ja sa ei teegi sama! Kui tunned end ära, oled üsna kindlasti suhtes liigselt sulandunud. ⁠

Mistahes suhtest me räägime, olgu see paarisuhe, ema ja lapse suhe vms. Kõige olulisem inimene peaks, alati, ALATI, olema sina ise. Kui pühendame end teisele nõnda, et oleme tema nimel valmis end totaalselt kaotama, pole võimalik elutervest suhtest rääkida. ⁠

Olgem ausad, see on päris lämmatav, kui sa oled kellegi jaoks kogu tema elu kese. Nõnda hakatakse end teise järgi kohandama, kuid taustal tekib sisimas frustratsioon, kui teine ei täida sinu vajadusi või kui talle ei sobi midagi, mida sina vajad. Oma vajadustega kontakti saamine võib esialgu olla päris keeruline. Ma tean seda enda näitel. Aga, kui vabastav on, kui sa lõpuks ometi oled tervik ka üksi + seda toetab teadlik paarisuhe.”