HOIA OMA VAIMSET TERVIST: väikesed asjad, mida enda jaoks iga päev teha saad

Inimese vaimne tervis on äärmiselt oluline teema. Mõtle hetkeks, kui palju aega pühendame me oma füüsilise tervise hoidmisele: võtame vitamiine, laseme end erinevate haiguste vastu vaktsineerida ja liigutame end regulaarselt. Miks mitte siis panustada vähemalt sama palju ka oma vaimsele tervisele? 

Inimese vaimne tervis on äärmiselt oluline teema. Mõtle hetkeks, kui palju aega pühendame me oma füüsilise tervise hoidmisele – võtame vitamiine, laseme end erinevate haiguste vastu vaktsineerida ja liigutame end regulaarselt. Miks mitte siis panustada vähemalt sama palju ka oma vaimsele tervisele? 

Pole vahet, milline inimene sa oled, millega sa igapäevaselt tegeled või milline on sinu vaimse tervise olukord kunagi olnud – oluline on, et leiaksid aega selleks, et enda eest hoolitseda. Just sellepärast koostasimegi nimekirja asjadest, mida saad iga päev oma vaimse tervise eest hoolitsemiseks ise ära teha. 

Mediteeri 

Meditatsioon aitab peale pikka päeva väga hästi pingeid maandada ja seda on tegelikult lihtne teha. Võta hommikul ärgates või õhtul enne uinumist endale viis minutit, istu ja mõtle rahulikult oma päevale – on ju lihtne?

Kirjuta 

Kas sul on päevik? Asjade kirjapanemine on parim viis nendest vabanemiseks. Pane oma mõtted õhtul enne magama minemist päevikusse kirja – nii saad oma mõtted selgemaks ja suudad paremini kogunenud emotsioone analüüsida. 

Viibi värskes õhus

Värske õhk mõjub väga hästi – see aitab mõtteid korrastada ja leevendab stressi. Väike jalutuskäik parandab alati tuju.

Lülita end välja 

Igasugused äpid on küll toredad, aga sa ei pea kõigile kogu aeg kättesaadav olema. Lülita ennast mõnikord kasvõi tunnikeseks välja. Pane arvuti ära ja lülita telefon välja. 

Maga piisavalt 

Vähene uni mõjub nii füüsilisele kui vaimsele tervisele laastavalt. Lisa hommikusele alarmile ka õhtune alarm, mis annaks märku sellest, et nüüd oleks aeg voodisse minna. Hoolitse selle eest, et saaksid piisavalt magada!

Jälgi toitumist

Tervislik toit võib sinu vaimsele tervisele imeliselt mõjuda. Toida ennast kõige värskega ja nii hoiad ka oma vaimu värskena!

Räägi! 

“Jagatud mure on pool muret” – see vana ütlus peab paika! Oma murede arutamine lähedase inimesega aitab sul neid paremini mõista. Kui tunned, et sa ei soovi teatud teemasid tuttavatega arutada, siis pöördu psühholoogi poole. 

her.ie