Igavese nooruse saladus: Viis tiibetlast

Inimesed on alati otsinud igavese nooruse retsepti, proovides kõikvõimalikke imerohtusid ja teaduse leiutisi. Need, kes on avastanud enda jaoks “Viie tiibetlase” harjutused, julgevad uskuda, et see ongi imerohi, mis aitab säilitada noorust ja tervist.  Buduaar avaldab sulle viis lihtsat buda munkade riitust, mis aitavad tugevdada sinu aurat. Need harjutused on väidetavalt teinud imesid ja muutnud paljude inimeste elusid.

Inimesed on alati otsinud igavese nooruse retsepti, proovides kõikvõimalikke imerohtusid ja teaduse leiutisi. Need, kes on avastanud enda jaoks “Viie tiibetlase” harjutused, julgevad uskuda, et see ongi imerohi, mis aitab säilitada noorust ja tervist. 

Buduaar avaldab sulle viis lihtsat buda munkade riitust, mis aitavad tugevdada sinu aurat. Need harjutused on väidetavalt teinud imesid ja muutnud paljude inimeste elusid.
Et võtta sellest iidsest tiibeti tarkusest maksimumi, peaksid nii füüsiliselt kui vaimselt järgmima kõiki ettekirjutisi.

“Viie tiibetlase” mõju:

* aitab vastu panna ebasoodsate astroloogiliste ja kosmobioloogiliste tegurite mõjule;
* tõstab toonust;
* korrigeerib figuuri:
* muudab inimese reipaks;
* aitab säilitada sisemist tasakaalu.

Need 5 harjutust ei võta palju aega ja sobivad igapäevaseks hommikuseks või õhtuseks  treeninguks. See on ideaalne treening neile, kes soovivad vähese ajakuluga keha heas toonuses hoida.  “Viis tiibetlast” toimib tasakaalustava ja mitmekülgse harjutuste kompleksina, mis tugevdab ja venitab kogu keha, mitte ainult lihaseid. Mõju ulatub nii siseelundite kui näärmeteni. Harjutused ei nõua erilist painduvust ega jõudu, aga nad avavad ja tasakaalustavad energia voolamist keha energiakeskustes ehk nn tšakrates. Samas elustavad nad vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust.

Põhilisi energiakeskusi on seitse ja need asetsevad inimese energiakehas sisenõrenäärmete kohtadel selgroos. Alumine valitseb neerupealiseid ja avaneb allapoole. Järgmine valitseb sugunäärmeid, siis tulevad kõhunääre ja maks, harknääre, kilpnääre, ajuripats – need avanevad ettepoole. Kõrgeim valitseb käbinääret ja avaneb ülespoole.
Kui energiakeskused toimivad ühtlaselt ja takistusteta, on ka vaim ja keha tasakaalus.
Inimese vananedes võivad tšakrad toimida ebaühtlase efektiivsusega ning nende energia ei ringle enam korralikult. Harjutuste noorendav ja energiat andev mõju põhineb sellel, et lühikese harjutuste kompleksi sooritamise järel ringlevad energiakeskused samal kiirusel kui 25-aastasel inimesel. Harjutusi on soovitav teha enne hommikusööki ja enne õhtust magamaheitmist. Hommikune harjutamine annab päevaks tugeva energeetilise laengu, samal ajal kui õhtune harjutamine toob hea une ning suure tõenäosusega tunned juba paari nädala möödudes, et vajad väljapuhkamiseks vähem uneaega.
Erinevalt paljudest teistest harjutustest ning isikliku täiustumise süsteemidest, ei nõua “Viis tiibetlast” erilise varustuse olemasolu või muid eritingimusi, tähtis on vaid Sinu kohalolek.

Soovitused:
* “Viis tiibetlast” võtab vaid 15 minutit, leia see aeg enda jaoks iga päev.
* Kui sa pole varem joogat teinud, siis alusta sooritades iga harjutust 3 korda, nädala pärast või Sulle muus sobivas tempos tõsta harjutuste kordade arvu 3 kaupa 21-ni. See on harjutuskordade arv, mis aitab kehal saavutada suurimat energeetilist laengut.
* Katsu sooritada harjutusi kinniste silmadega, nii on kergem keskenduda.
* Hinga sisse alati nina kaudu. Välja võid hingata nina või suu kaudu. Mida sügavamalt hingad, seda parem. Hoia sama hingamisrütmi ka hilisemal lõdvestumisel. Suu kaudu väljahingamine puhastab paremini kopse ja jahutab keha.
* Kui oled sooritanud kõik viis harjutust, heida selili ja lõdvestu 5–10 minutit. Anna hingamisele aega rahuneda. Katsu jõuda oma keha sisemisel tunnetamisel niikaugele, et tajud kõigi meeltega energiate liikumisi oma kehas. Jälgi hoolega, mida elad läbi tunnetes, mõtetes, emotsioonides – püüa saavutada sisemise ja välimise keha harmoonia ning tasakaal.
* Väga tähtis on, et teeksid harjutusi täpselt ettekirjutatud reeglite järgi.
* Jälgi harjutusi tehes oma enesetunnet ja lõpeta, kui kuskil kehas on ebamugav tunne.
* Parimate tulemuste saavutamiseks on soovitavad hommikused tunnid enne sööki, või õhtused enne magamaminekut.
* Kõige parema efekti annab “Viie tiibetlase” harjutuste sooritamine mitte varem, kui kolm tundi pärast sööki.

Siin avaldatud info “Viie tiibetlase” riituste kohta pole sugugi veel kõik, mida sa teada võiksid. Tiibeti imepärastest kombetalitustest, mis aitavad säilitada nooruse ja tervise, loe lisaks Peter Kelderi raamatust “Viis tiibetlast – nooruse allika iidne saladus”.
Häid linke tiibeti riituste kohta:
http://www.awakening-healing.com/A-HNewsLetters/Five_Tibetan_Rites.htm
http://kalle.kytt.googlepages.com/5_tiibetlast
http://www.lifeevents.org/5-tibetans-energy-rejuvenation-exercises.htm
http://home.acceleration.net/clark/COOL938/Email.Essays/Tibetan.Yoga/Five.Rites.html

 

Katrin ja “viis tiibetlast”
“Viis tiibetlast” levib eestlaste seas kulutulena. Buduaar palus harjutusi ette näitama Katrin Otsa, kes on neid imelisi riituseid teinud poolteist aastat ja kinnitab, et “Viis tiibetlast” toob uue elujõu. Peter Kelderi raamatu läbilugemine motiveeris teda iga päev harjutusi kordama, Katrin oskab nautida oma riituste järjepidevust ja igapäevane harjutamine on muutunud elustiiliks. Katrin, kes teeb päevatööd veinide tootejuhina, on “Viie tiibetlase” sättinud hommiku peale. “Üritan oma harjutused iga päev ära teha. Neid kordi, kus see on vahele jäänud, tuleb harva ette,” räägib Katrin. ” “Viis tiibetlast” annab mulle energiat, painduvust ja enesekindlust, energeetilist ja füüsilist vastupidavust ning jõudu.”

5 TIIBETI RIITUST: