INTERVJUU: Kuidas? Kellega? Miks? #B60 kampaania lõi Lääne-Tallinna Keskhaigla kollektiivil silmad särama!

Buduaar

LTKH

Miks liituda kampaaniaga üksi, kui seda võib teha koos kogu kollektiiviga. Tegime juttu Lääne-Tallinna Keskhaigla kommunikatsioonispetsialisti Liisa Subaga, kes kutsus meid lahkelt haigla igapäevaste tegemiste keskele ning näitas, kuidas #B60 - heategu iseendale kampaania nende kollektiivi igapäevase rutiini purustas ja kõiki nüüd erksa ja rõõmsana hoiab.

Miks otsustasite kaasa teha #B60 kampaaniaga?

Ühel päeval potsatas minu postkasti kiri #B60 kampaaniast. See kiri pälvis koheselt minu tähelepanu, sest selleks hetkeks oli kriitilisem tööperiood koroonakriisis möödas ning #B60 väljakutse tundus olevat hea võimalus teha midagi kogu kollektiivi heaolu suurendamiseks ja tuju tõstmiseks. Pidasin nõu paari lähedasema kolleegiga ja nii tekkis meil eestvedajate meeskond, kuhu kuulub lisaks minule ka haigla avalike suhete osakonna juhataja Oksana Boiko ja infektsioonikontrolli õde Ljudmila Linnik. Kolmekesi mõtlesime välja, mis võiks olla lubadus, millest 60 päeva kinni pidada, ja innustasime kolleege meiega ühinema. Igapäevaselt hoiame silma peal, et ettevõtmisega liitunud kolleegidel oleks lubadus ikka meeles, ja nuputame välja viise, kuidas ergutada neid kaasa mõtlema ja lubaduse täitmise suunas tegutsema.

 

Kas ühine lubadus välja mõelda oli kerge või pidite pead murdma?

Meie lubadus kõlab nii: heal sõnal on suur jõud – lubame, et ütleme iga päev midagi ilusat nii iseendale kui ka oma lähedasele.

 

Lubadust välja mõeldes leidsime, et antav lubadus peab olema midagi sellist, mida saab teha n-ö mööda minnes, mis ei võta kiirest argipäevast enda alla suurt tükki ega pane kellelegi peale tüütut kohustust. Samas peab see olema miski, mis toetab kollektiivis positiivse õhkkonna loomist, suurendab tiimitunnet ja paneb märkama nii enda kui teiste panust.

 

Nii jõudsimegi järeldusele, et see, mida võiks alati rohkem olla, on head sõnad, tunnustus ja üksteise märkamine. Tunnustav õlalepatsutus või toetav kiidusõna ei võta kelleltki tükki küljest, kuid kiires argipäevas võib selle „väikese asja“ ütlemine lihtsasti meelest minna. Ometi on neil sõnadel suur jõud ja ülioluline roll meie igapäevases heaolus. Ja nii nagu on tähtis teisi tunnustada, ei tohi ka iseenda kiitmist ära unustada.

 

Mitmekesi ja mis osakonnaga olete kampaanias osalemas?

Sisekanalites oleme oma kollektiivi sellest väljakutsest informeerinud ja kõigil huvilistel on võimalik meeskonnaga liituda. Praegu koosneb meie tiim 45 liikmest, nende seas on nii arste, õdesid kui ka mittemeditsiinilist tugipersonali.

 

Kuidas näeb välja teie igapäevane lubaduse täitmine?

Kuna osaleme väljakutses tiimina, siis on väga oluline üksteist motiveerida ning anda teistele meeskonnaliikmetele tagasisidet, et lubaduse täitmine edeneb jõudsalt. Seepärast lõime Messengeri vestlusgrupi, kuhu igaüks saab kirjutada, millise võimaluse ta täna enda või teiste kiitmiseks leidis. Kirjutamine on vabatahtlik, sest igaüks ei pruugi tahta enda tegemisi jagada, kuid lubatud on ka lihtsalt teistele kaasa elada.

 

Kas ja kuidas on sellest tulenevalt muutnud teie igapäevane suhtlus, meeleolu, ühtekuuluvustunne?

Grupi aktiivsemate liikmetega maja peal kohtudes on lõbus muljeid vahetada ja üksteisele head soovida. Need on hetked, mis toovad naeratuse suule ja loovad mõnusa õhkkonna edasiseks suhtluseks – olgu see siis tööalasel või argisel tasandil. Sellised ühised tegemised kahtlemata liidavad ja tekitavad tugevama meeskonnatunde, mille toel on hoopis lihtsam edaspidi ka raskustele ühiselt vastu astuda.

 

Kas plaanite sama tegevusega jätkata ka pärast 60 päeva möödumist?

Nagu ka #B60 kampaania sõnumites on öeldud, peaks 60 päeva olema see aeg, mil kujuneb välja harjumus. Loodame, et ka meie poolt antud lubadus muutub selle perioodi jooksul igapäeva lihtsaks ja loomulikuks osaks, ilma et peaks sellele eraldi mõtlemagi.

Meie Buduaariga elame kogu Lääne-Tallinna Keskhaigla kollektiivile kaasa ning loodame, et hea sõna suur jõud on abiks ka veidi hallimal tööpäeval. PS! Lääne-Tallinna Keskhaigla #B60 tegemistele saad kaasa elada ka Sina. Selleks jälgi #B60 – Heategu iseendale Facebooki ja instagrami.

Mis veel parem – võta nende positiivsest pealehakkamisest eeskuju ja ühine kampaaniaga ka ISE!

LTKH kommunikatsioonispetsialist Liisa Suba. Foto: LTKH