IREEN REILANDT: meelepärases ametis ei käi sa enam päevagi tööl

IREEN REILANDT: meelepärases ametis ei käi sa enam päevagi tööl
pilt: erakogu

„Öeldakse, et kui leiad endale meelepärase ameti, ei käi sa enam ühtegi päeva tööl. See on tõsi,“ naerab juba 18 aastat ilumaailmas töötanud Ireen Reilandt.

Neist kümmekond on tervisenõustajaks õppinud Ireen veetnud Eesti suurima ja põnevaima öko-, tervise- ja heaolutoodete valikuga kaupluseketi Biomarket tervise- ja iluvaldkonna juhina. Seega ei ole Biomarketi tunnuslause ”Nii terve ja rõõmus” pelgalt sõnakõlks.

Biomarketi riiulile jõuavad ainult need tooted, millele hoolikalt valitud testgrupp on heakskiidu andnud. Looduskosmeetika populaarsus on viimase kümnendi jooksul väga kiiresti kasvanud, seetõttu uurimegi, kuidas läheb sellega kaasa Biomarket.

Millised trendid on praegu päevakorras?

Ireen: Aasta alguses rahvusvahelistelt messidelt kogutud info põhjal võib öelda, et iluvaldkonnas muutub üha olulisemaks pakendi temaatika ja otsitakse võimalusi keskkonda koormava prügihulga vähendamiseks. Plastikuvaba vannituba tundub olevat selle aasta üks olulisemaid trende. Biomarketites oleme keskkonnasõbralike pakendite teemaga tegelenud juba mõnda aega ja plastikjäätmete vältimiseks saab meilt osta näiteks kartongist pakendis deodorante nagu ka ümbertöötlemiseks sobivas klaaspakendis deodorante ja hambapastasid. Kliendid hindavad kõrgelt ka võimalust osta kodupuhastusvahendeid, kuivaineid ja pähkleid-seemneid oma pakendisse.

Sarnaselt looduskosmeetikaga kasvab jõudsalt toidulisandite populaarsus. Mul on väga hea meel, et Biomarket on muljetavaldavalt laia toidulisandite tootevalikuga trendi suunanäitaja Eestis ja uuendame sortimenti väga aktiivselt uudsete tarbimisviiside poole. Nii on näiteks lühikese ajaga saanud meie klientide lemmikuks suukaudselt pihustatavate vitamiinide sari BetterYou. Väga populaarsed on ka terviklikud taimsed toidulisandid, milles on üksikute eraldatud aktiivainete asemel pandud kokku üksteise toimet toetavad taimed oma loomulikul kujul. Rahvusvahelised trendid näitavad, et üha populaarsemaks muutuvad toidulisandid viljakuse ja raseduse toetamiseks, samuti ärevuse ja stressiga toimetulemist toetavad vahendid, aga ka und soodustavad lõõgastavad toidulisandid.

Foto: erakogu

Oled kümme aastat Biomarketis olnud. Mis sind enim oma töös köidab ja innustab?

Ireen: Biomarketi missioon on muuta mahetooted kättesaadavaks, igapäevaseks ja loomulikuks. Mulle läheb korda, et saan olla osa niivõrd tänuväärsest missioonist, sest usun mahepõllumajanduse arendamise olulisusesse, et säiliks mullaviljakus, liikide mitmekesisus ja traditsioonid ning saaksime süüa täisväärtuslikku toitu. Samuti rõõmustab, et saan oma töös toetada jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku tootmist. Kõige rohkem aga toob päikest  päevadesse klientide positiivne tagasiside.

Olen oma olemuselt hea kohanduja ja õpihimuline rööprähkleja, kes vajab energiavoo liikumas hoidmiseks pidevalt uut ja huvitavat. Biomarket on jõudsalt kasvav ja arenev, seetõttu jagub siin uusi väljakutseid ja nii tunnen end nagu kala vees. Töötame väikese reklaamieelarvega ja olen saanud rakendada leidlikkust, et viia ellu üsna pööraseid ideesid, näiteks Linnateatri temaatiline lühietendus Dr. Hauschka 50. juubeli tähistamiseks või spetsiaalne NVbyK ehtekollektsioon Dr. Hauschka meigisarja juurde. Meil on suurepärane tiim ja olen väga tänulik, et saan töötada koos inspireerivate oma ala ekspertidega. Silma panevad särama ka koostööpartnerid-tootjad, kelle tootearendus toob põnevust meie päevadesse – meie kontor on tihti kui testimisagentuur, kus uued ideed proovile pannakse. Riiulitele jõuavad ainult tooted, millele testgrupp on andnud heakskiidu.

Südamelähedase töö puhul kipuvad töö- ja puhkeaja piirid kergelt kaduma. Kuidas sina end hoiad?

Ireen: Öeldakse, et kui leiad endale meelepärase ameti, ei käi sa enam ühtegi päeva tööl. See on tõsi. Töö Biomarketis haakub mu väärtuste ja huvidega, seetõttu on mu töö tõepoolest mu elustiil. Seetõttu ei ole tööpäevad aga kindlalt piiritletud. Paindlikkus on mulle meeltmööda, kuid ületunnid kogunevad sageli märkamatult. Olen õppinud, et pidev töise info voos viibimine on liig ja tuleb teha arvutivabu päevi.

Kui tunnen üleväsimust ja motivatsioonipuudust, vaatlen oma elu laiemal skaalal – kas madalseis puudutab ainult tööd või on pealispinna all muid muresid näiteks tervise, suhete või rahakoti osas. Harva käriseb ainult ühest äärest ja sel moel tervikpilti vaadates on lihtsam sammud olukorra parandamise suunas paika panna. Ja kui ise ei oska või selget suunda ei näe, tuleb abi küsida.

Selleks, et  töösse mitte ära uppuda, on abiks töövälised tegevused. Et tasakaal püsiks, siis vastukaaluks aktiivsele rahmeldamisele maandan end mere ääres või roheluses. Aastate eest otsustasin avardada enda jaoks lõhna- ja maitsemeelt ning süveneda joogi- ja toidukultuuri läbi sommeljeeõpingute. Sain teadmisi ja kogemusi ning korraldades veinikoolitusi jagan inspiratsiooni teistegagi.

Sind vaadates saab kinnitust, et Biomarketi tunnuslause ”Nii terve ja rõõmus” ei ole pelgalt sõnakõlks. Kuidas hoiad end terve ja säravana oma valikute ja tarbimisharjumustega?

Ireen: Minu menüüs on valdavas enamuses mahetoit ja Eesti taludest pärit saadused. Hindan enim oma loomulikus tempos ja keskkonnas kasvanud toidukraami. Turul käimine on mu iganädalane kindel rituaal, ainuüksi hooajaliste puu- ja köögiviljade värvid ja lõhnad teevad mind õnnelikuks, rääkimata toiduvalmistamisest ja toidu kõikide meeltega nautimisest. Poolfabrikaate meie kodust ei leia, oleme elukaaslasega mõlemad suured kokkajad ja kõrvaltvaatajad võiksid arvata, et meie kodus on iga päev pidupäev. Road ei pruugi olla keerulised, aga laud peab olema kenasti kaetud, sest meile meeldib toitu nautida teadlikult. Kuna töö on pingeline, olen kogenud, et peab kas piisavalt kõiki vajalikke toitaineid sisaldava menüü väga nutikalt kokku sättima või appi võtma toidulisandid. Tervise ja enesetunde mõttes on mu viimaste aastate kõige olulisem tõdemus see, et ”olen väsinud” ja ”ei jaksa” ei peaks üheski vanuses olema uus normaalsus, sest teadliku enese eest hoolitsemise abil on võimalik elukvaliteeti ja energiataset oluliselt tõsta. Kui sisemine tasakaal on keha ja vaimu eest hoolitsemise abil paigas, ei peluta sind novembrikaamos ega kimbuta külmetushaigused ning kampaania korras ei pea naha-juuste-küünte eest hoolitsemist ette võtma.

 

Ireeni lemmikud Biomarketi valikust:

•    Dr. Hauschka puhastuskreem. Hind 15,90 €

•    Dr. Hauschka uuendav öine hoolduskuur. 10 ampulli 19,70 €

•    Primavera hea une padjapihus. Hind 10,20 €

Sarnased artiklid