Jalutamine – teraapiline paarisport

5 kommentaari
Jalutamine – teraapiline paarisport

Kõndimine on alahinnatud treeningvorm, eriti arvestades seda, et kõndida saad koos partneriga ehk teha ühtlasi teene oma suhtele.

Kõndimine on alahinnatud treeningvorm, eriti arvestades seda, et kõndida saad koos partneriga ehk teha ühtlasi teene oma suhtele.

Vestlemine
Jalutamisega kaasneb tavaliselt vestlus – koormus pole liiga suur, nii et sa ei hingelda ja suudad rääkida. Näiteks oma päevast. Vestelge sellest, mis tööl juhtus või mis plaanid teil nädalavahetuseks on. Samuti on see võimalus rääkida muredest, mis kumbagi poolt pikalt piinanud on.

Harjumus
On tore, kui paaril on mõni selline igatpidi kasulik harjumus. Paljude harjumuseks on koos teleri ees istumine või kolm korda nädalas kiirtoidu söömine. Selle kõrval on jalutamine kordades mõistlikum – te saate heasse vormi ja suhtlete teineteisega tõeliselt.

Tuju
Nagu igasugune füüsiline aktiivsus, vallandab ka kõndimine kehas heaoluhormoone ehk endorfiine. Seega parandab kõndimine teie mõlema tuju ja isegi, kui on vaja lahendada suhteprobleeme, sujuvad rasked teemad tänu sellele kergemalt.

Depressioon
Kui kumbki teist kaldub depressiooni, aitab kõndimine seda ennetada. Depressiooni aitavad ravida justnimelt õnnehormoonid, mida kunstlikult leidub ka antidepressantides. Nii et selle asemel, et tarvitada ravimeid, võiks rõhuda kehalisele aktiivsusele – tulemus on sama, sest liikumine vallandab need hormoonid meie kehas ilma kõrvalise abita.

Stress
Pinged suhetes vähenevad, kui käite paarina regulaarselt koos jalutamas. Esiteks eemaldute stressirohkest keskkonnast, teiseks oled koos oma partneriga, inimesega, keda usaldad. Kodust ja tööst eemal on kergem leida lõbusaid teemasid ja koos nalja teha – see on aga parim stressiravim. Aga vahel võte jalutuskäigul ka südamest tülitseda, sest kui on vaja auru välja lasta, tuleb sedagi teha. Ja siis saate juba leppinuna koju minna.

 

Allikas: FemaleFirst

 

Buduaar.ee 

Sarnased artiklid