KAS DIEEDIPIDAMINE võib ainevahetust aeglustada?

KAS DIEEDIPIDAMINE võib ainevahetust aeglustada?

Pole olemas naist, kes ei tahaks omada ilusat treenitud ja saledat figuuri, ent see omakorda tähendab ka teadlikku toitumist ja piisavat füüsilist koormust, et keharasvaprotsent langema hakkaks. Siit ka küsimus: kas dieedipidamine muudab ainevahetuse aeglasemaks?

Aeglast ainevahetust keegi endale ilmselt ei tahaks, sest see tähendab, et sa saad vähem süüa ja sinu keha kulutab kaloreid aeglasemalt. Kuid tegelikkuses on lood hoopis nii, et mõistik dieedipidamine ainevahetust ei aeglusta! Küll aga kulub organismil vähem kaloreid, kui keha kaalub vähem ning dieedi tulemusena inimene võtabki kaalust alla.

See tähendab ühtlasi ka seda, et esimeste kilode kaotamine on lihtne ning seejärel muutub see raskemaks, sest organism vajab niigi vähem kaloreid, et toimida, sest sa kaalud vähem.

Parim võimalust rohkem kaloreid kulutada on hakata trennis käima ja lihaseid arendama  lihasmass omakorda kiirendab ainevahetust ja mida suurem on lihasmass, seda rohkem organism kaloreid kulutab ka liikumatus olekus ja isegi une ajal.

Allikas: Nutritionfacts.org 

Sarnased artiklid