KAS KIRBUTURULT OSTETUD kingadest on võimalik seenhaigust saada?

KAS KIRBUTURULT OSTETUD kingadest on võimalik seenhaigust saada?

Otse loomulikult võib kirbuturult jalanõusid osta. On kasulik mõelda ökoloogiliselt ning jalanõusid ja riideid ringluses hoida. Kuid kasutatud kingi ostes tasuks silmas pidada mõnda olulist asja.

“Tasub jälgida, et kirbuturult ostetud kingad on suhteliselt uued. Kui need juba liiga kulunud on, siis ei tasu oma raha neile kulutada,” sõnas pediaater Minna Stolt.

Ta lisas, et paljudele valmistavad muret just nimelt laste jalanõud. Tegu on ju kasvava väikese inimese jalgadega. Mis siis, kui kasutatud jalanõud põhjustavad jalgades väärarenguid?

“Ma arvan, et ka siinkohal tasuks kasutada tervet ja loogilist mõtlemist. Lapse jalg kasvab nii kiiresti, et ta ei jõua nagunii jalanõud lõpuni kasutada. Kui kingad näevad kasutuskõlblikud ja viisakad välja, siis tasub neid ikka osta,” sõnas Stolt.

Jah, haigused võivad levida ka jalanõude kaudu

Kirbuturult ostetud jalanõud tasuks enne kasutusele võtmist siiski hoolikamalt üle vaadata. Kui jalatsit on kasutatud nii palju, et selle pehmus on kaduma hakanud, võib see naha katki või villi hõõruda.

“Kindlasti ei tasu osta selliseid jalanõusid, mis on väga kantud ja räsitud välimusega. Eriti näeb noorte jalatsites tihtipeale sellist muutust: jalatsitega on käidud nii palju, et pahkluu koht on sissepoole kaldu ja kannaosa on viltu.”

Ja kui juhtub veel eriti õnnetult, siis kasutatud jalanõust on võimalik ka seenhaigus saada. See aga nõuab, et sinu enda jala nahk on mingil moel katki.

“Ohutuse mõttes tasuks kasutatud jalanõud enne kandmist kingsepa juurde viia. Neil on olemas vajalikud ained ja vahendid, mis desinfitseerivad jalanõud,” lisas Stolt. 

 

allikas: Ilta Sanomat