KAS RÖHITSED LIIGA PALJU? 6 põhjust, miks see nii on

KAS RÖHITSED LIIGA PALJU? 6 põhjust, miks see nii on

Igaüks meist röhitseb – teinekord lihtsalt teiste lõbustamiseks ning mõnikord täitva kõhutäie lõpetuseks. Tuleb ette ka olukordi, kus vajadus röhitseda on väga suur ning võib põhjustada ebameeldiva tunde. Ajakirja Health sõnul räägib röhitsemine sellest, mis toimub sinu kehas. Kui vajadus röhitseda on suurenenud, võib põhjus peituda neis allpool toodud asjades.

1. Ahmides söömine

On normaalne, et süües satub makku ka õhku, kuid kui ahmid toitu liiga kiiresti, neelad alla liiga palju õhki ning röhitsemine suureneb. Rahulik söömine ennetab soovitamatut röhitsemist.

2. Taldrikus on liiga palju köögivilju

Kas sinu toidukorra juurde kuuluvad ka köögiviljad? Eriti need köögiviljad, mis sisaldavad väävliühendeid nagu näiteks sibul ja brokoli, võivad põhjustada liigset röhitsemist. Tavaliselt on see ohutu, aga kui röhitsemine sind häirib, siis loobu mõneks ajaks neist köögiviljadest.

3. Jood liiga palju gaseeritud jooke

Näiteks mineraalvesi ja limonaadid sisaldavad süsinikdioksiidi, mis on küll kahjutu, kuid põhjustab röhitsemist.

4. Ärritunud soole sündroom

Kui röhitsemisega koos esineb ka kõhuvalu, kõhulahtisust või puhitisi, võib tegu olla ärritunud soole sündroomiga. Sümptomeid võivad leevendada muutused toidulauas, kuid kindlasti tasuks pöörduda ka arsti poole.

5. Maohaavand

Maohaavand on mao limaskesta kahjustus, mis ulatub läbi limaskesta lihaslestme. Selle diagnoosimiseks tuleb pöörduda arsti poole.

6. Reflukshaigus

Reflukshaigus on seisund, mida iseloomustavad maosisu tagasiheitest tekkinud tüsistused või refluksisümptomid, mille korral inimese elukvaliteet on oluliselt halvenenud.