KAS SOOVID MUUTA oma eluviise? 5 saladust, et muutus oleks püsiv

Oma eluviisi muutmine ning uute kommetega harjumine võib osutuda keeruliseks, ebamugavaks ja kohati lausa hirmutavaks. Isegi kui inimene soovib oma elu muuta, on tihtipeale lihtsam käega lüüa ning leppida oma vana, sissetallatud rajaga, kui viia sisse muudatusi. Paljud meist annavad endale uueks aastaks lubadusi, millest siis mõned nädalad kinni peame, kuid järk-järgult motivatsioon kaob ning lõpuks oleme lubaduse unustanud. Kuidas muuta oma elu püsivalt? 

Tähtis sulle endale

Muudatus võib sult nõuda enese sisse vaatamist. Kuna muutus on keeruline, pead oskama enesele põhjendada, miks see sulle oluline on. Sõltumata sinu eesmärgist, peab see sulle endale tähtis olema. Muutus õnnestub vaid siis, kui teed seda enda jaoks, mitte kallima või arsti nõudmisel.

Kannatlikkus

Maailmas, mis väärtustab kiirust ja mugavust, tekib kergesti kiusatus alla anda, kui tulemused ei ilmne nädala või kahe jooksul. Uue harjumusega harjumine võtab aga keskmiselt aega 66 päeva. Muudatus õnnestub tõenäolisemalt siis, kui inimene on kannatlik. Muuda oma elu vaikselt, üks harjumus korraga. Kui sinu eesmärgiks on süüa tervislikumalt, siis näiteks muuda alustuseks oma hommikusööki. Kui see õnnestub, siis juba lõunasööki jne.

Ole realistlik

Ole realistlik ja ära kaldu äärmustesse. Paljud inimesed satuvad probleemide otsa, kui üritavad muuta liiga mitut asja liiga kiiresti. Kirjuta oma eesmärgid üles ja küsi endalt ausalt: kas su ootused on realistlikud? Kui sport pole varem su eluviiside hulka kuulunud, ei muutu sa üleöö inimeseks, kes käib neli korda nädalas jõusaalis. Alusta väikeste sammudega ja vii sisse muudatusi, mis ei võta sult liiga palju energiat, vaid toovad su ellu rõõmu.

Rõõm

Keegi meist ei jaksa päevast päeva ja nädalast nädalasse teha asju, mida me ei naudi. Sellepärast ei too ka suured muudatused püsivaid tulemusi. Muuda oma eesmärgid positiivses suunas. Selle asemel, et keelata endale kommide söömist, sea eesmärgiks, et sööd lõunal palju maitsvaid köögivilju. Kui soovid aga rohkem sporti teha, muuda enda mõtlemist selle kohta, mida liikumine endast tegelikult kujutab. Sport ei tähenda ilmtingimata jooksmist, kangide tõstmist või ujumist, vaid selleks võib olla ka tantsimine, jooga või loodudes kõndimine.

Halastus

Päevi, mil soovid puuviljade asemel šokolaadi süüa ning trenni tegemise asemel diivanil laiselda, tuleb paratamatult ette. Lahendus on lihtne: ära pööra ühele päevale liigselt tähelepanu, vaid ole enda suhtes armulik. Eluviiside muutmine on pidev protsess, mida väikesed libastumised ei kõiguta. 

Kui soovid täielikult loobuda, siis tuleta endale meelde, mis põhjusel sa oma eluviise üleüldse muuta soovisid. Ära lase varasematel ebaõnnestumistel määrata tulevikku ning väita, et muudatus pole võimalik. Kui oled motiveeritud, kannatlik ja realistlik ning teed asju, mida südamest naudid, on muudatuse võti su enda kätes. 

 

allikas: Huffington Post