Reklaam sulgub sekundi pärast

KAS SUU ON TÕESTI kõige räpasem osa kehast?

Enamik meist on suure tõenäosusega kuulnud väidet, et suuõõs on üks räpane koht. Mis siis suuõõne mustust põhjustab ning kuidas seda ennetada?

Suus elab 500 kuni 1000 erinevat bakteriliiki. Õnneks on enamik neist bakteritest kahjutud ja on osa normaalsest suu mikrofloorast. Mõned neist mikroorganismidest võivad aga põhjustada hambaauke, igemehaigusi, halba suulõhna ja ka suuga mitte seotud haigusi. Kui organismi tasakaal muutub ja immuunsus langeb, hakkavad mikroorganismid paljunema ning suureneb haiguse tekkimise tõenäosus. Näiteks võib kerges külmetuses ja kurguhaiguses süüdistada baktereid, kes on küll suuõõne tavalised koloniseerijad, kuid keha kaitsevõime langemisel võivad põhjustada suuõõne ja neelu limaskesta põletikku. Ehkki pikaaegne antibakteriaalsete ainete (sealhulgas suuvee) kasutamine aitab küll vähendada halbade bakterite hulka, võib selliste ainete kasutamise tulemusena külmetushaiguse asemel areneda hoopis seeninfektsioon. 

Harmoonia ja tasakaal ei ole olulised ainult tööl, igapäevases elurütmis ja omavahelistes suhetes – ka kõik keharakud ja organismis toimuvad protsessid vajavad tasakaalu. Suuõõne peamised tasakaalustajad on nii-öelda head bakterid. Seda tasakaalu võivad häirida süsivesikuterikas toit, suuõõne happelisuse muutus ja halb suuhügieen. Vaid paari päevaga võib bakterite hulk hambapinnal kasvada sadade miljoniteni. Selleks, et suuõõs oleks terve, peab heade ja halbade bakterite hulk olema tasakaalus.

Hambakatt, teise nimega biofilm, on mikroorganismide kogum, mis suurenedes põhjustab happeid tootvate bakterite hulga kasvu. Kuna aga happed põhjustavad hambakoe demineraliseerumist ja hambaaukude teket,  põhjustab katt hambakivi teket. Hambakivi, mis koosneb bakteritest, nende jääkproduktidest, toidujäänustest ja kaltsiumisooladest, on tahke mass, mida saab eemaldada vaid suuhügienist või hambaarst. Hambakivi ei tohiks pidada normaalseks nähtuseks – see on halva suuhügieeni tulemus! Kui pesta hambaid põhjalikult kaks korda päevas, ei tohiks hambakivi tekkida. Seejuures on hambakivi ennetamisel olulised kasutatav hambahari, suuhooldusvahendid ja ka teadlikkus. Mõistes, et hambakatt on kogum mikroskoopilisi organisme, on selge, et me ei ole võimelised neid eemaldama vaid paari harjatõmbega.


On teaduslikult tõestatud, et hambakattu aitab kõige tõhusamalt eemaldada elektriline hambahari. Philips on loonud innovaatilise sonic tehnoloogiaga elektrilise hambaharja, mis eemaldab hambakattu ka mõne millimeetri kauguselt harjapeast. Mitmed uuringud on leidnud, et Philips Sonicare hambahari teeb paari minutiga rohkem liigutusi kui käsihambahari terve nädalaga. Võrreldes tavalise käsihambaharjaga tagavad harjaste liikumiskiirus ja -sagedus kümme korda tõhusama katu eemaldamise. Pestes seguneb hambapasta süljega ja moodustab hapnikurikka vahu. Kuna haigust põhjustavad bakterid on hapnikule väga tundlikud, väheneb suuõõnes bakterite hulk ja hambakivi taandub. Üha rohkem hambaarste soovitavad Philips Sonicare hambaharja, millega kaasneb efektiivne hambakatu eemaldamine, puhtamad hambad, parem igemete tervis ja säravam naeratus! Patsiendid, kes on Philips Sonicare hambaharja proovinud, tunnevad, et nende suuhügieen on järsult paranenud ja pärast pesemist on tunne, nagu oleks külastanud suuhügienisti.

Hoolitse oma hammaste ja igemete eest iga päev ja su keha tänab sind!

Philips Sonicare hambaharja kohta saab lähemalt lugeda SIIT!