KAS VALID ALUSPESU õigesti? 8 üldlevinud viga

6 kommentaari
KAS VALID ALUSPESU õigesti? 8 üldlevinud viga

Kas valid pesu selle põhjal, millised aluspüksid juhtuvad esimesena sahtlis olema? Või koosneb sinu otsus sellest, kas soovid täna jalga panna seksikad stringid või bokserid? Õige aluspesu valimine on tähtsam, kui sa arvatagi oskad. Näiteks aitab õige pesu vältida seenhaigusi ja hõõrdumisi. Väldi siis neid kaheksat üldlevinud viga.

Rootsi ajakiri Femina tuletab meelde, et nii poes aluspükse ostes kui ka hommikuti pesu valides tasub tähelepanu pöörata siiski ka muule kui neile kahele eelpool toodud asjale ning seda juba tervislikel põhjustel. Ajakiri loetles levinud vigu ja ettekujutusi, mida paljud pesuga seoses teevad. 

1. Kehv materjal

Kuigi pitsist valmistatud aluspesu on seksikam, on parim materjal siiski puuvill. See laseb suguelunditel hingata ning väldib haudumist ja seenhaiguste teket. 

2. Stringid

Stringid võivad ehk olla mugavamad liibuvate riiete all, kuid nende kasutamisega on seotud suurenenud bakteriaalse infektsiooni risk. 

3. Kannad aluspükse ka öösiti

Alasti magamise tervislikkusest räägitakse väga tihti, seega ei tohiks tulla üllatusena, et aluspükstes magamine ei ole soovituslik. Kui suguelundid ei saa hingata isegi öösel, on seenhaigustesse ja bakteriaalsesse infektsiooni nakatumise risk palju suurem.

4. Vale suurus

Liiga suured aluspüksid on ebameeldivad ning liiga väikesed tervisele kahjulikud. 

5. Värvilised aluspüksid

Ehk arvad, et värvilised aluspüksid on palju lõbusamad kui ühevärvilised. See võib küll tõsi olla, kuid eriti madala kvaliteediga värvilised aluspüksid võivad värvi anda ning tundliku nahaga inimesele ärritusi tekitada. Kui sulle meeldivad värvilised mudelid, investeeri kvaliteeti ja tuntud kaubamärkidesse.

6. Sünteetiline materjal jõusaalis

Me teame juba, et sünteetiline materjal ja liiga ümber pesu pole tervisele kasulik. Eriti halb on nende kasutamine jõusaalis, kus nahk higistab ja bakterid vohama hakkavad.

7. Kuivati

Kas kuivatad pesu kuivatis? See ei sobi aluspesule, sest põhjustab elastaani kulumist. Selle asemel kuivata pesu pesunööril.

8. Vale pesuvahend

Tundliku nahaga inimesed võivad saada lööbe ja ärrituse ka tugevalt lõhnastatud pesuvahendist. Aluspesu peaks pesema lõhnavaba vahendiga ja ilma pesupehmendajata. 

Sarnased artiklid