Kasta oma keha

Kasta oma keha

Kas sa sooviksid laitmatult kaunist näonahka, rohkem energiat, säravamaid silmi ja paremat tervist? See on lihtne – muuda veepudel enda aksessuaariks number üks!

Kas sa sooviksid laitmatult kaunist näonahka, rohkem energiat, säravamaid silmi ja paremat tervist? See on lihtne – muuda veepudel enda aksessuaariks number üks!

60% inimestest joob päeva jooksul poole vähem vett kui vaja, mis tähendab seda, et enamik meist kannatab veepuuduse all. See on halb sinu kehale, kuna ta ei saa enam kätte vajalikku vedelikukogust. Unusta vaid oma “veemahutid” täitmata ja sa lausa nurud endale kuiva naha, madala energiataseme ning silmaalused kotid. Vesi niisutab ka su organeid, hoolitseb närvisüsteemi eest ning on hädavajalik silmade, liigeste ja seedimise jaoks. Ilma selleta saad sa endale kaela peavalud, keskendumisraskused, halva hingeõhu, tuju kõikumised ning meeletu väsimuse.

Aita oma keha:

* Joo enne kui sul janu peale tuleb! Keha januretseptorid hakkavad alles siis tööle, kui sa oled juba “ära kuivanud”. Kui sa ei ole kindel, et vajad rohkem vett, jälgi oma uriini värvust. Mida tumedam see on, seda rohkem kannatad sa vedelikupuuduse all ning seda rohkem peaksid vett jooma. Kui sa ei suuda ette kujutada, et pead päevas alla kulistama 10 klaasi vett, siis joo iga poole tunni takka vaid pool klaasi, nii saad kerge vaevaga normi täis.

* Valmistu olukordadeks, mil vajad rohkem vett. Lennukiga reisijad peavad eriti hoolikalt mõtlema, kui palju vett neil vaja läheb. Maandumisjärgne dehüdratsioon, mis kujutab endast peavalu, kõhukinnisust, muid vaevusi ja piinu, on väga levinud, sest lendamine suurendab vedelikupuudust.

* Joo iga tassi kohvi või iga klaasi veini kohta kaks klaasi vett.

* Ole drinkidega ettevaatlik – 1ml alkoholi kohta kaotad sa 10 ml uriini ja vedelikku. Alkohol toimib su kehas diureetikumina, mis tähendab seda, et ta ajab sind tihti pissile ja viib su kehast välja liiga palju vedelikku.

Veemüüdid:

Sa ei pea vett jooma,sest sa jood muid jooke

Tee, puuviljamahlad ja juurviljad sisaldavad kõik vett ning sa tarbid neid palju. Kuid sellele kõigele lisandub veel su “ametlik päevane veenorm”. Ja pea meeles, et ka tee on diureetikum, nii et seda juues sa tegelelikult hoopis kaotad vedelikku.

Sulle ei meeldi vee maik

Veel ei ole tegelikult mitte mingit maiku; see maitse, mida sina otsid, on vaid kemikaalid ja suhkur.

Kõik peaksid jooma ühepalju 

Meile taotakse pähe, et kõik peavad jooma kaks liitrit vett päevas, kuid inimesed on ju eri mõõtu. Pealegi sõltub vedelikuvajadus inimese aktiivsusest, ainevahetusest ning isegi soost. Mehed vajavad päevas umbes liiter vedelikku rohkem kui naised, sest nende lihasmass on suurem ning nad võivad higistades rohkem vedelikku kaotada. Nipp: korruta oma kehakaal 35 ml-ga. Siis näed, kui palju vedelikku peaksid päeva jooksul tarbima.

Veejoomine aitab kaalus alla võtta 

Vett nimetatakse isu mahasurujaks, sest see täidab kiirelt kõhu ning peletab esmase näljatunde. Ent kui vesi organismist läbi on käinud, tunned end täpselt sama näljasena. Tõsi, vesi ei sisalda kaloreid, kuid erilist toiteväärtust sel samuti pole. Kui jood limonaadi asemel vett, säästad end liigsetest kaloritest, kuid see on ka enam-vähem kõik. Saledamaks see sind ei tee. 

 

Joo rohkem vett ja…

*su nahk muutub ilusamaks

*sul on rohkem energiat

*su seedimine töötab paremini

*sa magad paremini

*su silmad säravad rohkem

* su liigesed valutavad vähem

* sul ei tule sapikive

 

Allikas:  Cosmopolitan.ee, A. Naik “Lazy girls- good health”

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid