KIIRE DIEEDINIPP, MIS TÕEPOOLEST paneb kehakaalu langema

Dieet tähendab enamasti soovi kaalust alla võtta ja rasvaprotsenti madalamaks ajada, mis iseenesest on üsnagi tüütu eesmärk, ent siiski igati tehtav. Selleks, et kehakaal liiguks soovitud suunas, tasub kinni pidada toitumise põhireeglist - tarbi vähem kaloreid, kui sa ära kulutad.

Dieet tähendab enamasti soovi kaalust alla võtta ja rasvaprotsenti madalamaks ajada, mis iseenesest on üsnagi tüütu eesmärk, ent siiski igati tehtav. Selleks, et kehakaal liiguks soovitud suunas, tasub kinni pidada toitumise põhireeglist – tarbi vähem kaloreid, kui sa ära kulutad.

Tihtipeale on aga raske oma portsjoneid kontrollida ja seda eriti suurematel sündmustel, kus koos on palju inimesi ning pakutakse meeletutes kogustes head ja paremat süüa. Kui kõik teised haaravad oma taldrikule seda, mida heaks arvavad, siis miks ei võiks ka sina seda teha? Siiski tasub kiusatusele vastu panna, sest just raskuste ületamine on see, mis eesmärgini viib.

Parim nipp, mida iga kaalulangetaja kasutada võiks, on köögiviljade lisamine oma menüüsse igal võimalikul moel. Kui oled sünnipäeval ja valik toidulaual on suur, siis otsi esmalt üles köögiviljad, mis on kas toored või aurutatud ning täida suurem osa oma taldrikust just nendega. Köögiviljad sisaldavad vähe kaloreid, ent on üsnagi kiudainerikkad ning täidavad seega ka kõhtu. Toored köögiviljakangid on hamba all mõnusalt krõmpsud ning neid süües tekib rahulolutunne kiiremini ja mis veel – võimatu on ennast toorest porgandist paksuks süüa.

Ülejäänud ruum oma taldrikul täida millegagi, mida sa väga proovida tahad ja siinkohal ära ennast piira – kui selleks on ka rasvased suupisted, siis paar tükki ei tee midagi halba. 

Köögiviljad on kaalulangetajale parim valik, sest need täidavad kõhtu ja neid saab koguseliselt üsnagi palju süüa, ilma et kehakaalule mõtlema peaks. Lisaks vaata alati, et sinu taldrikul oleks häid rasvu, valke ja süsivesikuid – köögiviljades on neid enamasti üsnagi vähe.

Allikas: health