Kodused emad on tihti ülekoormatud

4 kommentaari
Kodused emad on tihti ülekoormatud

Emad leiavad üha vähem aega iseenda jaoks.

Emad leiavad üha vähem aega iseenda jaoks.

Kodused emad leiavad igapäevaselt enda jaoks aega keskmiselt tund ja 58 minutit, vahendab Care.com. Samas tunneb 89 protsenti emadest, et peavad kogu aeg hoolitsema teiste eest, kulutades sellele keskmiselt 4 tundi ja 34 minutit.

Kodused emad ei hoolitse mitte ainult oma laste eest: nende õlul on kogu majapidamine ja tihti tuleb neil abistada vanemaid sugulasi.
70 protsenti veebilehe korraldatud küsitluses osalenutest tunnistas, et neil pole piisavalt aega oma partneri ja sõprade jaoks, kusjuures üks protsent neist tõdes, et on oma päevaplaani mahutanud ka osalise ajaga töökoha!

Paljud emad tunnevad igapäevaselt tüdimust üha korduvatest kohustustest ja soovivad väga, et keegi neid aeg-ajalt abistaks või rohkem vaba aega võimaldaks. 

Care.comi kaasaegse pereelu ekspert Liz Fraser ütleb, et iga ema ju teab, et lapse eest hoolitsemine võtab tohutu aja, kuid kui lisaks lapsele langevad koduse ema kaela veel muudki kohustused, on kerge pinge all murduda.
Fraser nimetab praegusi emasid võileivageneratsiooniks: lisaks lastele tuleb neil hoolitseda ka vanema põlvkonna eest.

“Isegi, kui nad tegelevad vaid vanemate pereliikmete paberimajandusega või kontrollivad igapäevaselt nende heaolu, võtab see siiski teatud osa päevast. Ööpäev pole kummist ja iga tegevuse jaoks tuleb võtta aega millegi muu arvelt,” räägib Fraser.

Põhilised tegevused, mis koduse ema päeva täidavad:

kokkamine

pesu pesemine

majapidamistööde tegemine

sisseostude tegemine

paberimajandus

teiste kohtumistele sõidutamine

laste kooli viimine

laste vannitamine

trennidesse ja ringidesse sõidutamine

riietamine

Kas sinul jääb koduse elu kõrvalt piisavalt aega iseendale?

 

Buduaar.ee