KÕIGE TÄHTSAM ASI, MIDA SA DIEEDI PIDAMISE kohta teada võiksid

Kui palju on maailmas erinevaid dieete, seda on raske öelda, sest neid mõeldakse iga päev juurde. Ent miks seda tehakse - miks on vaja uusi dieete, kui neid on niigi palju? Ilmselt seetõttu, et ükski seni välja töötatud dieet pole olnud piisavalt tõhus. Reaalsus on see, et dieedid ei toimi!

Kui palju on maailmas erinevaid dieete, seda on raske öelda, sest neid mõeldakse iga päev juurde. Ent miks seda tehakse – miks on vaja uusi dieete, kui neid on niigi palju? Ilmselt seetõttu, et ükski seni väljatöötatud dieet pole olnud piisavalt tõhus. Reaalsus on see, et dieedid ei toimi!

Kui dieedi all mõelda seda, et sa jätad oma menüüst välja teatud toidugrupid, et kaalus alla võtta, siis kokkuvõttes ei saa see organismile pikas perspektiivis kasulik olla. Kui organism ei saa seda, mida tal vaja on, läheb ta säästurežiimile ja ladestab iga väiksemagi toidupala rasvana – see on nagu kaitsereaktsioon sellele, kui ta kvaliteetset kütust ei saa.

Mitte ükski dieet kui selline ei toimi, sest need tekitavad kehale stressi ja isegi kui sul õnnestub mõned kilod kaalus alla võtta, siis suure tõenäosusega tulevad need varem või hiljem tagasi.

Oluline on muuta oma eluviis tervislikumaks, süüa mitmekülgselt ja liikuda rohkem. Söö palju köögi- ja puuvilju, täisteratooteid, putrusid (viievilja-, neljavilja-, täisterakaerahelbe- ja tatrapuder on väga head), kodujuustu, lahjat kohupiima (kõrge valgusisaldus on tähtis), punast ja valget kala, muna. 

Viska oma menüüst välja kõik ebatervislikud kastmed, limonaadid, vorstid, viinerid, rasvane liha, valgest jahust koosnevad tooted (sai, makaronid, küpsised, präänikud, pontšikud) ja suhkur. 

Selle asemel et dieete katsetada, hoia oma keha ja anna talle seda, mis talle kasulik on. Just nii on sul võimalik saavutada sale ja õnnelik vorm. 

Kui sul on aga näiteks laktoosi- või gluteenitalumatus, siis tuleks need toidud asendada sinu organismile sobivamate toitudega.

Allikas: Stylecaster.com