Kolme kuuga tervislikult saledaks vedela toidulisandi Vemma abil

Kolme kuuga tervislikult saledaks vedela toidulisandi Vemma abil

Kuna Buduaari uue kaalulangetaja Karini esmasesse toitumisprogrammi oleme kaasanud toidulisandi Vemma, siis tekkis Buduaaril etteruttav huvi ja soov juba enne Karini blogi sissekandeid natuke selle tervisliku kaalulangetamise programmi osas lisa küsida.  

Kuna Buduaari uue kaalulangetaja Karini esmasesse toitumisprogrammi oleme kaasanud toidulisandi Vemma, siis tekkis Buduaaril etteruttav huvi ja soov juba enne Karini blogi sissekandeid natuke selle tervisliku kaalulangetamise programmi osas lisa küsida.

Vemma tooted on Eestis saadaval küll alles lühikest aega, kuid leidsime esimese eeskujuliku ja kohusetundliku naise, kes on programmi läbi teinud ja kes soovis meie rõõmuks ka oma kogemusi jagada. Kolme lapse ema, ettevõtja Liisa Jõgisalu (30), on taas sellises vormis nagu 12 aastat tagasi. Kuigi Liisa on koos emaga Pärnus pidanud tervisepoodi juba aastaid ning tänu sellele olnud ka keskmisest teadlikum toituja, ei suutnud ta oma tarkuse ja tervisliku toidulauaga kilosid ise kaotada. Vedela toidulisandi Vemma uue kaalulangetusprogrammiga Bod-e kaotas Liisa 12 nädalaga 7 kg ja 15 cm ning see olevat olnud lihtsamast lihtsam.

Tema teekonnal oli abiks vedel toidulisand Vemma, mida tarbib Liisa terve laiendatud perekond – mees, lapsed, ema-isa ja vennad-õed. 

Milleks üldse peaks toidulisandeid tarbima?

Inimesed võibolla ei tea, kuid tegelikkuses tekib nende kehas igapäevaselt 300 miljonit uut rakku. Selleks, et rakk saaks tekkida, vajab see toitaineid ehk ehitusmaterjali. Nagu maja ei saa ehitada ainult fiboplokkidest, ei saa rakk tekkida ainult C-vitamiinist või päevakübarast, mida eestlased ehk heal juhul veel tarvitavad.

Sest olgem ausad, enamik inimesi söövad iga päev selleks, et kõht oleks täis ja toit maitseb hästi, aga mitte selleks, nagu peaks – et toita rakke. Paljud väidavad, et nad söövad tervislikult, kuid tegelikkuses, kui vähegi viitsitaks erinevatesse uuringutesse süüvida, saaks teada ehmatava tõsiasja, et meie köögiviljades ei ole kõiki vajalikke vitamiine-mineraale enam alleski.

Imporditud köögiviljade puhul on see arusaadav, aga kas siis tõesti kehtib sama Eestimaa mullas kasvanud juurvilja puhul?

Jah, sest meie mullastik on “tühi”. Eestis ei ole mullastikus seleeni enam ollagi ja sellega seostatakse ka sagenenud kilpnäärme alatalitluse probleemi eestlastel. See on kõigest üks näide. Ja see on ka põhjus, miks ma pean äärmiselt oluliseks rikastada oma toidulauda kvaliteetse toidulisandiga ja seda igapäevaselt. Ette süüa ja magada inimene ei saa, see on protsess, mis toimub meis kogu aeg.

Mulle jääb tihtipeale arusaamatuks inimeste hirm liigsete vitamiinide-mineraalide ees. See on müüt, keha võtab selle, mis vaja, ja ülejäänu tuleb välja. Vitamiinide üledoosi ei ole veel keegi surnud, küll aga sureb selle puudujääki tuhandeid inimesi iga päev. Miks ei muretse inimesed nende õudsete keemiliste ainete pärast, mida iga päev endale tavatoidust sisse söövad ja joovad?

Kuidas aga valida paljude seast endale sobivaim toidulisand? Sa oled neid proovinud ilmselt mitmeid?

Eelnevalt tarbisime toidulisandeid, mis olid tablettide-kapslite kujul. See tähendas ühele täiskasvanule ca 17 erinevat tabletti päevas ja rahaliselt tähendas see 6 eurot päevas. Eks see kümnete tablettide-kapslite neelamine imelik oli ka, ise terve ja noor inimene. Aga vorm vormiks, tegelikult loeb ikkagi sisu ja toote reaalne mõju tervisele.
Vemma on esimene toidulisand, mille tarbimisel ma märkan väga suurt vahet oma laste tervises. Viimane talv oli absoluutselt uskumatu, sest lapsed pole mul kunagi nii terved olnud. Meil peetakse juba normaalseks, et lapsed on oktoobrist-aprillini tatised ja köhivad – see ei ole ju tegelikult normaalne! Ärge leppige sellega! Vemma on aidanud kontrolli alla saada ka minu ema kolesterooli. Laste vanaisa on aga aastaid olnud doonor ja talvel otsis verekeskuse juhataja ta linna pealt lausa isiklikult üles, sest tahtis teada, mida ta tarbib, et veri on nagu “noorel hobusel”.
Vend on mul 12-aastane ja raske haiguse tõttu tuli talle paari aasta eest luuüdi siirata. Ka tema immuunsus on võtnud totaalselt teise pöörde. Kui ta eelnevad aastad oli koduõppel, siis nüüd on hoopis tema see, kes igapäevaselt koolis kohal sel ajal, kui pool klassi, kaasaarvatud pinginaaber, vaevlevad kodus viiruste küüsis. Need on meie pere kogemused ja loomulikult, kui su pere on terve, siis on elul hoopis teine kvaliteet.

Räägi palun Vemma uuest kaalulangetusprogrammist Bod-e – mida see endast kujutab?

Oma tarkuse ja tervisliku toidulauaga ei suutnud ma oma viimaseid visalt puusal istuvaid kilosid ise kaotada. Nii et kui Vemma teatas uuest kaalulangetusprogrammist Bod-e, olin nõus hakkama siinseks katsejäneseks. Ja täna olen tänu sellele programmile taas sellises vormis nagu olin viimati 12 aastat tagasi. Järgides Chris Powelli poolt välja töötatud toitumiskava, sain ikka taas oluliselt targemaks. Kaotasin Bod-e programmiga 7 kg ja 15 cm, see tuli tegelikult kordi lihtsamalt, kui ma arvanuks. Inimene harjub uue toitumiskavaga tegelikult päris ruttu. Väga palju on kinni sisseharjunud mõtlemises, et a la võileiba saab kiiremini teha kui salatit hakkida. Tegelikult käib see sama kiiresti. Eriti tore on see, et minu plaaniga tuli kaasa kogu pere. Meie kaheaastane küsib siiani, et palun mulle tomatit, juustu ja siis neid seemneid. Kartulit ei oska enam keegi liha kõrvale igatseda, sest ahjujuurikad või ports värsket salatit on kõigi arvates maitsvam valik. Ja milleks teha endale õhtul näljakustutuseks võileiba, kui võib teha hoopis suvikõrvitsarattaid juustu, kõrvitsaseemnete ja krevettidega?Aga kas see toitudega mässamine siiski keeruline ja kallis ei ole?

Minu meelest on seda programmi lihtne jälgida, kui end korra kätte võtad ja päeva toitumiskorrad korralikult läbi mõtled ning selle arvestusega ka poodi lähed. Õige toitumine vajab lihtsalt pisut planeerimist ja mis viga seda teha, kui sulle on juhised väga selgelt ja lihtsalt kätte antud. Ja kellel on nutitelefon, sellel on personaaltreener virtuaalsel kujul lausa taskus kaasas ja tuletab  pidevalt meelde, millal on õige aeg süüa ja millest sinu toidukord võiks umbes koosneda. Kes tahab, see proovib. Mõne arvates on see kallis, kuid ma ütleks, et sama palju maksis ka see, et end ülekaalu süüa, seega ei ole see ju palju nõutud, et kulutada veidi ka oma kaalu (ja elu) normi saamiseks? Rohkem peaksid inimesed mõtlema oma tervise peale – kümme lisakilo tähendab seda, et meie süda peab seitse korda rohkem verd pumpama. See on väga suur koormus, mis võib kunagi väga valusalt kätte maksta. See, et kilode kaotamisega kaasneb ka kena figuur ja riided istuvad paremini seljas, on lihtsalt toredaks boonuseks.

Kaal oli Liisal selline:

12.2.2012 58.6 kg
27.3.2012 53.9 kg
6.5.2012 51.5 kg –  seis programmi lõppedes.

Täna, kui programm on juba 3,5 kuud tagasi lõppenud, näitab kaalunumber
27.8.2012 49 kg.

Kui ka sinul nüüd tekkis huvi, siis vaata kodulehele: piiaberting.vemma.eu Sealt leiad lisainfot ja on võimalik toodet tellida või helista Piiale, 5077142 ja küsi lisainfot.

Vaata ka allolevat videot Chris Powelliga, kes on televisioonist tuntud kaalualandamise spetsialist ning bestselleri „Choose to Lose: The 7-Day Carb Cycle Solution” autor. Chris on oma ebatraditsiooniliste võtetega tervislike eluviiside harrastajate seas löönud üksjagu lained, muutudes seeläbi uute tervisespetsialistide hübriidi asutajaks. Chris on köitnud tähelepanu kõige suurema ja kiireima loomuliku kaalulangetusega, mis iial dokumenteeritud. Nimelt muutis Chris ühe mehe elu, aidates tal kaotada 182 kg 26 kuu jooksul. Chrisi järeleandmatu soov aidata teist inimest võitis kogu Ameerika südame, kui ta rääkis sellest loost sellistes saadetes nagu The Oprah Winfrey Show, The Dr. Oz Show, 20/20, The View, kui ka TLC ühetunnises dokumentaalfilmis: