Reklaam sulgub sekundi pärast

KUI KAUA ON PUDELIVESI tegelikult joomiskõlblik?

Oled sa kunagi üldse mõelnud sellele, kui kaua poest ostetud pudelivesi juua kõlbab? Kui oled veepudeli avanud, ent pole kõike korraga ära joonud, siis jääb see ilmselt külmikusse või toatemperatuurile seisma kuniks see tarbitud saab, ent on see siis enam üldse kõlbulik?

Oled sa kunagi üldse mõelnud sellele, kui kaua poest ostetud pudelivesi juua kõlbab? Kui oled veepudeli avanud, ent pole kõike korraga ära joonud, siis jääb see ilmselt külmikusse või toatemperatuurile seisma, kuni see tarbitud saab, ent on see siis enam üldse kõlbulik?

Poes müüdavatele veepudelitele on märgitud küll suletud pakendi säilivusaeg, kuid seda infot, kui kaua vesi avatuna säilib, enamasti kirjas ei ole. Avatuna säilimist mõjutavad mitmed tegurid nagu näiteks temperatuur, valgus ja see, millest on pudel valmistatud (kas klaasist või plastikust). Toitumisnõustaja Kristel Uibo sõnul tuleks poest ostetud pudelivesi tarbida ära paari päeva jooksul ning vahepeal hoida seda pimedas ja jahedas.

Suvisel ajal on populaarne ka plastikpudeli korduv tarbimine ehk kui vesi on joodud, täidetakse see tihtipeale kraaniveega ja nii võib pudel lausa mitu ringi teha, ent Kristeli sõnul pole see üldse hea idee. Nimelt eraldub plastpudelist kahjulikke aineid, eriti siis, kui seda on hoitud soojas. Kui poest osta plastpudelis vett, ei tohiks seda üldse korduvalt kasutada! Klaaspudel on siinkohal parem variant.

Allikas: Apotheka terviseajakiri Naerata