KUIDAS ARU SAADA, et su toitumisharjumused vajavad muutmist?

KUIDAS ARU SAADA, et su toitumisharjumused vajavad muutmist?

Otsustamine, mida süüa, võib olla keeruline, ning on vaevarikas välja uurida ja teada, kas toit, mida sööd, on ikka parajalt toitainerikkas ja annab, mitte ei võta energiat. Arusaam, et on aeg enda toitumisharjumusi muuta, ei tule niisama ja selleks on vaja ära tunda teatud sümptomeid. Millised märgid on need, mis ütlevad sulle, et oleks aeg oma dieeti muuta?

Otsustamine, mida süüa, võib olla keeruline, ning on vaevarikas välja uurida ja teada, kas toit, mida sööd, on ikka parajalt toitainerikas ja annab, mitte ei võta energiat. Arusaam, et on aeg enda toitumisharjumusi muuta, ei tule niisama ja selleks on vaja ära tunda teatud sümptomeid. Millised märgid on need, mis ütlevad sulle, et oleks aeg oma dieeti muuta?

Sa oled väsinud (isegi kui oled piisavalt maganud)
Personaaltreener Susie Lemmer hoiatab, et kui ärkad enamikel päevadel väsinuna, on see ilmselt märk sellest, et sinu toitumisharjumused ei sobi sulle ja nad imevad sinust energiat. Energiat annavad toitained nagu raud ja magneesium, seega too oma menüüsse toite, mis neid sisaldavad.

Uinumine on sinu jaoks raske
Kui sa ei suuda õhtuti uinuda, võib see olla märk sellest, et sinu hormoonid on segamini halbade toitumisharjumuste tõttu. Peaksid vältima söömist enne magamaminekut ning vältima liigset kofeiini ja suhkrut, mis su seedesüsteemi segadusse ajavad.

Sa ei suuda trenni teha
Kui sinu treeningud ei ole enam nii tõhusad kui varem, oled ilmselt kasutanud vale kütust. Lemmer soovitab tarbida tervislikke rasvu ja proteiini, et rohkem energiat saada.

Sind vaevab puhitus
See on ilmselge märk sellest, et sa toitud valesti. See ebamugav tunne on tingitud töödeldud ja suhkrurikkast toidust. Vaheta need välja toitainerikaste einete vastu, mis sisaldavad magneesiumi, kaltsiumi ja tervislikke rasvu, mis su seedesüsteemi rahustavad.

Sa oled stressis

Halb tuju võib vägagi tõenäoliselt olla tingitud halbadest toitumisharjumustest. Nagu öeldakse – terves kehas terve vaim. Kui sinu keha on pinge all, oled ka sina stressis. Proovi pähkleid, veidike rohelist, kala või näiteks värsket puuvilja, et keha rahustada.

Allikas: Bustle.com