Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas halb päev paremaks muuta?

Sa magasid öösel vähe ja kehvasti, sa oled väsinud ja kael on kange. Sa karjusid hommikul abikaasa ja laste peale. Lisaks sellele valutab sul veel ka kõht... Kõik selle võib kokku võtta ühise nimetajaga - halb päev. Kuidas päästa halb päev ja muuta see paremaks? 

Sa magasid öösel vähe ja kehvasti, sa oled väsinud ja kael on kange. Sa karjusid hommikul abikaasa ja laste peale. Lisaks sellele valutab sul veel ka kõht... Kõik selle võib kokku võtta ühise nimetaja alla - halb päev! Kuidas päästa halb päev ja muuta see paremaks? 

Enamus meist krabab halva päeva toiduvalikusse mitte just kõige tervislikumad söögid-joogid: friikartulid, burgerid, vein, kokakoola, šokolaad, saiakesed... Tundub, nagu oleksime selle oma "kannatuste" eest ära teeninud ning loodame, et see leevendab halba enesetunnet ja teeb päeva paremaks. Sageli on selle mõju aga hoopis vastupidine. Me muutume loiuks ja väsinuks, tunneme end peale suurt suhkrukoguse tarbimist paksuna ning lisaks sellele halveneb ka meie keskendumisvõime.

Mida me sageli ei mõista, on see, et toit ei ole mitte ainult kütus meie kehale, vaid mõjutab suuresti ka meie mõtteid ja emotsioone. Millised tervislikud toiduvalikud aitavad meil kehva päeva paremaks muuta?

Tervislik roheline salat. Just nagu roheline taim toanurgas paneb kogu interjööri särama ning rohelised puud vihmametsas puhastavad õhku – nii toimib see ka sinuga. Vitamiinirikas roheline salat puhastab keha negatiivsetest emotsioonidest ning annab sulle uue hingamise ja jõu, et päevale positiivsena vastu sammuda.

Uinak. Selle asemel, et endale järjekordne tass kohvi keeta, võta aega lühikeseks uinakuks. Kümme minutit puhkust ja tunned end otsekohe reipamana!

Ära näksi! Kui oleme halvas tujus, siis on meil isu tavaliselt kõige järele. Me näksime lakkamatult ning loodame, et see aitab meil end paremini tunda. Tegelikkuses ei lase pidev söömine meil keskenduda kõige tähtsamale – meeleolu muutmisele – ning lisaks sellele röövib pidev söömine ka energiat. Usu, tunned end palju paremini, kui sööd vaid toidukordade ajal ning näksimise asemel keskendud oma sisemisele minale ja üritad end positiivselt meelestada.

 

allikas: mindbodygreen.com

 

Triin Tisler