KUIDAS KODUSTE VAHENDITE abil kõrvavalu leevendada?

KUIDAS KODUSTE VAHENDITE abil kõrvavalu leevendada?

Kõrvavalu võib tabada kõige ootamatumal ajahetkel. Kuigi sellisel juhul tasuks pöörduda arsti poole, siis pole selleks alati võimalust. Siinkohal tulevad appi lihtsad kodused vahendid. Facebooki rahvameditsiini ja teadmiste grupis annavadki kasutajad nõu, kuidas koduste vahenditega kõrvavalu leevendada. 

“Küüslauguküüs marli sisse ja kõrva – väga tõhus abivahend,” soovitab üks kasutaja. 

“Pigem kõrva mitte midagi panna, piisab ikkagi, et kõrva taha tupsutada ja otsida sealt kõige valusamad punktid ning neid kergelt manipuleerida. Suure varba külgedelt ka valusad punktid üles otsida ja nendele kas eukalüptiõli või Vietnami salvi määrida,” annab nõu teine. 

“Ära kõrva sisse midagi tilguta. Pane kõrva taha viina ja veega immutatud vatitups ja siduda midagi ümber (sall),” kirjutab kolmas kasutaja. 

“Sibulakompress kõrva peale. Kõrva ei soovitata midagi tilgutada ega panna,” on ka neljas selle poolt, et igaks juhuks ei tasuks kõrva sisse küll midagi panna. 

“Nõukaaegne n-ö sinine lamp. Mina ravisin oma lapsi nii, et määrisin kõrva ümbert kampriõliga kokku, vatt peale, siis õhuke müts pähe ja lambiga soojaks,” õpetab veel üks rahvameditsiini grupi kasutaja.