KUIDAS KUU enda kasuks tööle panna?

KUIDAS KUU enda kasuks tööle panna?

Räägitakse, et täiskuu ajal muutuvad väljahõigatud soovid jõulisteks loitsudeks. Kõlab nagu seik mõnest muinasjuturaamatust, kas pole? Kui aga mõelda sellele, kui maagilisena mõjub täiskuu tumedas öötaevas, näib ka elu kui kaader Grimmi muinasjuttudest. Võibolla on võlumaailm tõepoolest olemas?! 

Räägitakse, et täiskuu ajal muutuvad väljahõigatud soovid jõulisteks loitsudeks. Kõlab nagu seik mõnest muinasjuturaamatust, kas pole? Kui aga mõelda sellele, kui maagilisena mõjub täiskuu tumedas öötaevas, näib ka elu kui kaader Grimmi muinasjuttudest. Võibolla on võlumaailm tõepoolest olemas?! 

Mitte ükski teine planeet ei ole ajendanud kirjanikke, muusikuid ja kunstnikke looma niivõrd palju kui Kuu. Ludwig van Beethoveni „Kuupaistesonaat”, C.D. Friedrichi „Kahekesi Kuud vaatamas” või Pink Floydi „Dark Side of the Moon” – kõik need meistriteosed on inspiratsiooni leidnud Kuust ning sündinud selle müstilise taevakeha mõju all. Väidetavalt iga inimese elu siin Päikese all, täpselt sama palju kui loodus ja loomad, sõltub rohkem, kui arvatagi võiks, kuufaasidest. 

Statistika näitab, et täiskuu ajal on kuritegevuse hulk suurem, on täheldatud, et sel ajal käituvad inimesed tavapärasest pöörasemalt, kogevad meeleolulangust või langevad unetuse küüsi. Maailmamerede ja ookeanide tõusud ja mõõnad sõltuvad Kuu tsüklitest, kõige kõrgemad looded toimuvad kevadel Kuu loomise ja täiskuu ajal.  

Müüdid pajatavad libahuntidest ja teistest maagilistest tegelaskujudest, kes täiskuu ajal ringi uitavad. Aastatuhandeid on mitmed kultuurid seda imekaunist, maale lähimat taevakeha pühaks pidanud. Tänapäevani viiakse täiskuu ajal läbi erinevaid rituaale, mille tulemusena proovitakse oma ellu rohkem küllust, armastust või paremat tervist tuua. Üha enam on hakatud seostama soovide ja unistuste täitumist Kuuga, usutakse, et teatud ajahetkedel omandavad mõtted suurema energia. Kuidas on lood aga tegelikult, kas kuumaagia tõepoolest toimib? Selleks, et olla kindel, peab ise järele proovima. 

Kuidas Kuu enda kasuks tööle panna? Nõu annab Kuu-usku reikimeister Jaanika Malinski. 

Minu jaoks sümboliseerivad Kuu kasvamised ja kahanemised rütmis elamist. „Elu on näidanud, et miski ei ole stabiilne ja järjepidevalt ühe joone peal. Stabiilsus iseenesest pärsib hinge arengut. Me kõik oleme siin selleks, et pidevalt kasvada ja areneda. Alustada-lõpetada ja uuega edasi minna. Selliste rütmide aktsepteerimine enda elus aitab olla ühenduses kõiksusega ning võtta maksimumi. Kui Kuu ennast loob, on kasulik alustada uute tegevustega ja keskenduda ka ise uue loomisele, kui Kuu kahaneb, siis on hea aeg teha vanade asjadega lõpparve. Kuu kõige jõulisemad hetked on noorkuu ja täiskuu ajal, need on hetked, mil Kuu energia on tipus ning seega on hea seda aega oma unistuste ja soovide energeetiliseks laadimiseks ära kasutada.

Tehes täiskuu ja noorkuu postitusi vastavalt sellele, millises tähtkujus need on, olen otseselt märganud, kuidas need faasid igaüht meist mõjutavad. See on nii huvitav, et inimestele meeldib defineerida ennast kindla tähtkuju järgi ja selle omadusi väga kindlalt järgida. Ma usun, et meis on olemas kõikide tähemärkide omadused, mida Kuu aitab õigetel hetkedel võimendada ja endas esile tõsta. 

„Kuu rütmi annab siduda kõigega siin elus.”

Noorkuu ajal kirjuta üles oma soovid ja unistused. Kui oled kirjutamisega valmis, siis hoia kätt paberi peal ning tunneta oma südames rõõmu ja tänulikkust soovitu täitumise eest. 

Kutsu täiskuu ja noorkuu ajal oma hingesugulast. Kirjuta talle kiri, seejärel põleta see kiri ära ning puhu tuhk välja taotlusega, et tuule ja Kuu energia selle talle kohale toimetaks. 

Täiskuu ajal jäta oma rahakott aknalaua peale Kuu valguse kätte taotlusega „Nii, nagu Kuu on täis, on täis ka minu rahakott”. 

Täiskuu ajal kirjuta üles kõik, millest oled valmis loobuma (mõned tunded, olukorrad või inimesed). Kirjuta paberile ja lihtsalt põleta see paber ära taotlusega „Aitäh, et olen saanud kogeda…”. Ja siis kirjuta paberile, mida selle asemele soovid ja samuti põleta ära taotlusega „Aitäh, et saan kogeda…”.

Lae oma veeklaas täiskuu paistel, kuna on teada, et sellel veel on tervendavad ja noorendavad võimed. 

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar september-oktoober 2016.