Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas pääseda pohmellist?

Pohmellist päästab Sind kõige paremini siiski see, kui Sa alkoholi joomisega ei liialda. Siiski seda vahel juhtub…

Pohmellist päästab Sind kõige paremini siiski see, kui Sa alkoholi joomisega ei liialda. Siiski seda vahel juhtub…

Pohmell on kõige lihtsamalt öeldes halb enesetunne joomisjärgsel päeval: näiteks väsimus ja peavalu, südamekloppimine, valgus- ja helitundlikkus, üldine lihasvalu, iiveldus ja oksendamine, kerge kõhulahtisus, värisemine ja janu ning silmade punetus.

Alkohol mõjub inimestele erinevalt ja ühe inimese pohmelus ei pruugi sarnaneda teiste omaga. Sümptomid sõltuvad sageli joodud alkoholi kogusest ja sordist ning inimese pikkusest ja kehakaalust. Mida rohkem inimene kaalub, seda kiiremini alkohol organismis lagundatakse. Seepärast näib sageli, et mehed suudavad rohkem juua kui naised.

Miks pohmelus tekib?

Alkohol suurendab uriini eritumist ja põhjustab vedelikukaotust, mis põhjustavadki enamuse pohmelusega seotud sümptomitest. Alkohol võib põhjustada ka alatoitlust, sest kulutab organismi vitamiini- ja mineraalivarusid ning langetab veresuhkru taset. Koos vedelikupuudusega võib see põhjustada ka tuikavat peavalu. Lisaks võib alkohol esile kutsuda pea veresoonte laienemise, mis teeb peavalu veelgi hullemaks.

Kuidas pohmelust vältida?

Kõige tõhusam viis pohmelli vältida on kahtlemata üldse mitte alkoholi juua. Kui te aga siiski otsustate alkoholi tarvitada, tasub silmas pidada järgmisi nõuandeid:
    * Enne kui joote, sööge kõht täis. Toit aitab alkoholi siduda ja organismile jääb rohkem aega alkoholi töötlemiseks;
    * jooge ainult üks jook tunnis;
    * alkohoolseid jooke tuleb juua vaheldumisi veega, vett olgu rohkem kui alkoholi;
    * rohkesti lisaaineid sisaldavad, enamasti tumedat värvi joogid tekitavad ka suurema pohmeluse. Sellised on näiteks punane vein, brändi ja portvein;
    * Ärge jooge eri tüüpi jooke läbisegi - näiteks õlut, viskit, šampust jne. See ärritab magu ja nii on hilisem halb enesetunne peaaegu garanteeritud.

Veel ja veel on vahe

On üldteada fakt, et metsikute pidude tagajärgedega aitab toime tulla rohke vedeliku tarbimine. Siin on aga oluline eristada mineraalvett ja „tavalist“ vett -  mineraalvee koostis aitab kehal rohkete mineraalainete sisalduse tõttu paremini rasketes olukordades toime tulla. Seega eelistage vett, milles on rohkelt mineraalaineid ja mida looduslikumas ja naturaalsemas vormis, seda vastuvõtlikumad nad kehale on.

Ennetamaks hommikusi ebameeldivaid tagajärgi, joo mineraalvett juba enne magama minekut, aga ka öösel ja/või vastu hommikut, enne ärkamist.

Allikas: Alkoinfo.ee