Kuumimad staaridieedid aastal 2014

Kuumimad staaridieedid aastal 2014

Kui sobivat dieeti kuidagi välja ei suuda valida, kiika selle poole, mida just käesoleval aastal sinu lemmikstaarid kaalulangetamiseks kasutavad.

Kui sobivat dieeti kuidagi välja ei suuda valida, kiika selle poole, mida just käesoleval aastal sinu lemmikstaarid kaalulangetamiseks kasutavad.

Katy Perry: lisandid ja vitamiinispreid
Lauljatar fännab üha populaarsemaks muutuvaid vitamiinispreisid ja -tilku ning toidulisandeid, mis aitavad dieeti tasakaalustada. Nii spreisid kui tilku manustatakse suu kaudu, kust need imenduvad mitte läbi soolestiku, vaid läbi suus olevate veresoonte. Tänu sellele imenduvad paljud toitained paremini. 

Miranda Kerr, Gwyneth Paltrow, Nicole Ritchie ja Rosie Huntington-Whitely: isetehtud mahlad
Tegu pole otseselt dieediga, pigem väärt lisandiga hea, tasakaalustatud dieedi juurde. Kõik need staarid valmistavad endale iga päev ise koduse mahlapressiga joogipoolist, kusjuures põhirõhk on hoopiski köögi-, mitte puuviljadel. Põhjus on selles, et puuviljades sisaldub liiga palju suhkruid ja kui need muidu on tervisele igatpidi kasulikud, siis kaalu alandades üritame me ju suhkruid vältida. Köögiviljamahladele võib maitse andmiseks lisada veidi puuviljamahla, kuid parem on seda vältida.

Lady GaGa, Ryan Philippe: gluteenivaba dieet
Gluteen on proteiin, mis sisaldub teraviljades, näiteks nisus, odras ja rukkis, ning paljudel on selle vastu talumatus. Tekivad seedehäired, üldine raske enesetunne. Gluteeni menüüst väljajätmine ei tähenda, et tervailjast tuleb üldse loobuda. Endiselt sobib näiteks riis, hirss, kaer (gluteenivaba sertifikaadiga), tatar, kinoa ja rebashein.
Gluteenivaba dieeti on hetkel juba üsna lihtne järgida, sest paljud tootjad on oma toiduained vastavasisulise infoga varustanud ja sul ei tule pead murda, kas antud toode sinu dieediga sobib või mitte.

Jay-Z, Beyonce, Bill Clinton, Mike Tyson, Alicia Silverstone, Kriss Carr, Natalie Portman: taimetoitlus
Veganlus tähendab kõikidest loomsetest produktidest loobumist, see tähendab, et sa ei söö liha, kala, mett, mune, loomade piimast valmistatud piima ja juustu. Samuti ei kanna sa nahast valmistatud riideid. Veganlus on ohutu, kuni jälgid, et kõik vajalikud toitained taimsest toidust kätte saad, kuid selleks pead olema keskmisest parem toiduspetsialist. Lihast saadavat proteiini saad asendada pähklite, seemnete, ubade, läätsede, tofu ja muu taolisega. Tõenäoliselt tuleb lisaks tarvitada B12 vitamiine, sest see konkreetne vitamiin ei imendu inimorganismi läbi taimse toidu.

Miley Cyrus, Matthew McConaughghey, Megan Fox: paleodieet
See dieet keskendub inimese toidulauale sellisel kujul nagu see oli kiviajal ehk umbes 8000 aastat enne Kristust. Siin ei kasutata töödeldud suhkruid ja keskendutakse lihale, kalale, munadele ning köögiviljadele, kuid ei sööda kartuleid. Süüakse puuvilju ja pähkleid.  Süüakse kõike, mis sel ajal võis kasvada ja mida inimesed võisid toiduks tarvitada. Ei sööda juustu ja lehmapiima, teravilju, ube, läätsi.
Toitumisteadlaste hinnangul on see üsna ohutu dieet, kus millestki olulisest ilma ei jääda. 

Sarnased artiklid