Kuus üllatavat unetuse põhjustajat

Kuus üllatavat unetuse põhjustajat

Vaevled unetuse käes ja oled kõike proovinud? Siin on kuus üllatavat unetuse põhjust, mille peale sa võib-olla ei tulegi.

Vaevled unetuse käes ja oled kõike proovinud? Siin on kuus üllatavat unetuse põhjust, mille peale sa võib-olla ei tulegi.

Su padi on liiga palav
Jahe padi aitab kehatemperatuuri alandada ja põhjustab unisust. Pittsburghi ülikooli teadlased on kindlaks teinud, et jahe peaalune aitab unetutel kiiremini uinuda. Kuidas tagada, et padi oleks piisavalt külm? Võib tunduda tobedana, aga parim on pista padjapüür mõneks ajaks sügavkülmikusse. 

Täiskuu
Šveitsi teadlased on teinud kindlaks, et inimkond magab hästi ja sügavalt enne ja pärast täiskuud, kuid täiskuu ajal on see raskendatud. Et selleaegne unetus sind ootamatult ei tabaks, jälgi kuufaase – siis tead, millal väsimusperiood ootamas on, ja oskad sellega arvestada.

Sa ei tee trenni
Regulaarne trenn tagab piisava vaimse ja füüsilise väsimuse ja uni on kergem tulema. Regulaarne tähendab igapäevast vähemalt 20minutilist füüsilist aktiivsust või kaht ja poolt tundi korralikke treeninguid nädalas.

Uued ravimid
Uued ravimid, eriti vererõhuravimid, antidepressandid ja steroidid mõjutavad meie und. Et selliseid olukordi vältida, palu arstil kirjutada selliseid ravimeid, mida tuleb võtta hommikuti. 

Su koer magab su voodis
Kuigi sul ei pruugi olla tuntavat koeraallergiat, ei peaks lemmikloom unehäirete korral siiski su voodis magama. Kui loom oma lahtise karvaga su linade vahel püherdab, jätab ta sinna siiski maha allergeene, mis võivad põhjustada ninakinnisust ja hingamisraskusi ning seeläbi rikkuda ööune.

Su partneril on valud
Kui su partner põeb mõnd vigastust või kroonilist haigust, mis tekitab valusid, siis on täiesti kindlalt tõestatud, et ka sina võid neid tajuda ega saa seepärast magada, seda juhul, kui sul on partneriga tugev ja kindel suhe.
Et seda vältida, võiksite teineteisest voodis eralduda, näiteks laduda vahele patjadest müüri.

 

Allikas: ViralTales

 

Buduaar.ee