Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

Lase pisarad valla: nutmine teeb sulle ainult head

Kas üks korralik peatäis nuttu muudab siis enesetunde paremaks või hoopis halvemaks? Aus vastus on, et võib minna mõlemat pidi. Kuid üldiselt tunnevad inimesed ennast peale nutmist siiski paremini - nii selgus Tilburgi Ülikoolis tehtud uurimusest. 


Kas üks korralik peatäis nuttu muudab siis enesetunde paremaks või hoopis halvemaks? Aus vastus on, et võib minna mõlematpidi. Kuid üldiselt tunnevad inimesed ennast peale nutmist siiski paremini – nii selgus Tilburgi Ülikoolis tehtud uurimusest. 

Katses osalejad pandi väga kurba filmi vaatama. Kohe peale filmi lõppu küsiti nii nendelt, kelle nähtu nutma ajas, kui ka nendelt, kes ei poetanud pisaratki, kuidas nad ennast tunnevad. Sama küsimus küsiti neilt ka 20 ning 90 minuti möödudes. Need, kes ei nutnud, tunnistasid, et nende tuju ei muutunud üldse, aga need, kes nutsid, ütlesid, et nende tuju muutus paremaks, kui see oli enne filmi vaatamist. 

“Peale korralikku nutmist vajab aju natukene aega, et täpselt aru saada, mis juhtunud on, aga lõpuks muutub nutjate tuju palju paremaks, kui see eelnevalt oli,” kinnitab uuringu eestvedaja doktor Asmir Gračanin. 

Kui sinagi tunned, et sulle kuluks ära üks korralik nutuseanss, siis toome välja kaks filmi, mis su kindlasti nutma ajavad: “Marley ja mina” ning “Süü on tähtedel”. 

Head nutmist! 

 

rodalewellness.com 

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness