LEGENDAARNE DIEET, mis viib kõik lisakilod

LEGENDAARNE DIEET, mis viib kõik lisakilod

Kuidas vabaneda lisakilodest ning saada endale figuur, millest alati unistanud oled – see teema on alati aktuaalne ning ühest vastust siinkohal enamasti ei pakuta, kuigi tegelikkuses õigeid lahendusi ongi vaid üks. Legendaarne dieet, mis viib kõik lisakilod ja seda tervislikul moel.

Kuidas vabaneda lisakilodest ning saada endale figuur, millest alati unistanud oled – see teema on alati aktuaalne ning ühest vastust siinkohal enamasti ei pakuta, kuigi tegelikkuses õigeid lahendusi ongi vaid üks. Legendaarne dieet, mis viib kõik lisakilod ja seda tervislikul moel.

Millest siis täpsemalt jutt käib? Tegu on dieediga, mis hõlmab endas täisväärtuslikku toitu ning teiseks oluliseks aspektiks on oma keha tundmaõppimine! Paljude jaoks on probleemiks see, et nad ei oska söömisega piiri pidada – ei tunneta ära, millal kõht on täis ja kahvel tuleks käest panna. 

Kui sa tahad kaalust alla võtta ja teha seda nii, et lisakilod uuesti tagasi ei tuleks, siis tuleb muuta oma elustiili, mõttemustrit ja suhtumist toitu – me ei ela selleks, et süüa, vaid me sööme selleks, et elada.

Karmide toitumiskavade järgimine ei aita, sest pikas perspektiivis ei suuda keegi neist kinni pidada. Vaid jätkusuutlik kaalulangetus toimib.

Kui sa suudad kinni pidada kolmest reeglist, siis vabaned ka kõikidest lisakilodest:

1. Vaata, et sinu menüü koosneks 90% puhtast toidust

Ehk siis teisisõnu tuleks süüa toitu, mis ei koosne töödeldud toidust. Puhas toit tähendab toitu, mis on ise kasvanud ja mida inimene ise valmistada ei saa – liha, tatar, täisteratooted, õun, pirn, kala, mereannid, muna, avokaado, pähklid, kana, banaan, suvikõrvits, bataat… See nimekiri on tegelikult lõputu. 

Puhtast töötlemata toidust suudab organism vitamiine ja mineraalaineid ning kõiki teisi vajalikke toitaineid paremini omastada ning ka rasvapõletus muutub tõhusamaks. 

Väga olulisel kohal on mitmekülgne toitumine, mis tähendab, et organism peab kätte saama kõik vajaliku – valgud, süsivesikud, rasvad, kiudained, vitamiinid, mineraalained. See reegel on tervisliku toitumise üheks alustalaks.

90% puhtast toidust on mainitud sellepärast, et mõistlik patustamine on lubatud – pirukas, pitsa või hot dog ei tee kedagi paksuks, kui sa muul ajal täisväärtuslikku toitu tarbid.

2. Söö ainult siis, kui kõht on tühi

Nagu eelpool mainitud, siis me sööme selleks, et elada, mitte vastupidi. Kui sinu kehakaal on suurem kui peaks olema, siis see tähendab, et sa sööd sisse rohkem kaloreid, kui sa ära kulutad ja seega tuleks oma söömist rohkem reguleerida – lõpeta täis kõhuga söömine. Joo rohkelt vett (mitte suhkrurohkeid limonaade ega mahlasid) ja söö vaid siis, kui kõht on tõesti tühi. 

3. Söö sisetunde järgi

Õpi oma keha kuulama! Kuula oma isusid ning vastavalt isudele valmista tervislik toit – ka krõbedaid kartuleid saab valmistada tervislikul moel, jättes välja õli ning lisades hoopis ghee‘d või kookosrasva. Kui päevane kaloraaž on peaaegu täis, aga tahaks midagi magusat, siis tee endale külmutatud banaanist ja marjadest tervislik jäätis – selleks on vaja komponendid vaid kokku blenderdada.

Kuula oma isusid ja ära suru mitte midagi alla. Kui sind isutab kogu aeg ainult ebatervisliku toidu järele ja need isud on lausa kontrollimatud, siis on soovitav konsulteerida psühholoogiga, sest tegu võib olla vaimse probleemiga. Tihtipeale on vale söömine seotud inimese emotsionaalse seisundiga ja paljud otsivad sellest ka lohutust oma muredele.

Järgi neid toitumisreegleid, liigu ja tee trenni ning sa võid kindel olla, et sinu füüsiline vorm paraneb.

Allikas: health.com

Toimetas: Karin Karu

Sarnased artiklid