Reklaam sulgub sekundi pärast

LIHTSAD LOODUSLIKUD NIPID, mida ravimite asemel alati kasutada tasub

Suur hulk ravimeid, mida apteegis müüakse, ei oma sugugi paremat tervendavat mõju kui lihtsad looduslikud ja kodused abivahendid. Tihti võivad apteegiravimid isegi halvemini mõjuda, kuna nagu ka pakenditelt lugeda võib, on neil oma kõrvalmõjud. Võiks öelda, et igale probleemile on looduses lahendus olemas.

 

Akne. Kaerahelbed on hea akneravim, sest need puhastavad nahka ja imevad ülearuse rasu. Sega 1 dessertlusikatäis mett, ½ tl sidrunimahla ja 100 ml keedetud kaerahelbeid. Määri saadud mask oma näole ning hoia u 30 minutit. Seejärel pese nägu leige veega. Korda protseduuri üks-kaks korda nädalas.

Hammaste tundlikkus. Valmista endale nn hambapasta, mis on antibakteriaalne ja põletikku vähendav. Sega kokku võrdne kogus soola ja purustatud musta pipart ning lisa pisut vett, kuni saad paraja konsistentsiga pasta. Pane pasta probleemsele hambale ning lase sel mõned minutid toimida. Tee seda iga päev vähemalt kolm-neli päeva järjest.

Kõõm. Paljukiidetud kookosõli aitab tõesti ka kõõmast vabaneda. See niisutab peanahka, vähendab sügelust ja võitleb seenhaiguste vastu. Sega 1 spl kookosõli ½ spl sidrunimahlaga. Määri see peanahale ja masseeri mõned minutid. 

Kurguvalu. Lihtne soolveega kuristamine oli meie esivanematele teada-tuntud nipp juba siis, kui apteekides veel kurguravimeid ei müüdud. Soolveega kuristamine alandab paistetust, kuna sool tõmbab välja niiskust ja vett ning seeläbi vähendab turset. Lahusta 200 ml soojas vees ½ tl soola ning kurista valusat kurku nii tihti kui vajalik. Kui kurk on liiga kuiv, hoia 15 minutit kookosõli suus.

Kõhupuhitus. Kui kõht puhitab, siis tuleb appi õunaäädikas, mis aitab kiiresti seedimist reguleerida. Kuigi äädikas on hapu, mõjub see organismile aluseliselt ja tasakaalustavalt. Lisa klaasile veele 1 dessertlusikatäis naturaalset õunaäädikat ja 1 tl mett. Sega kõik kokku ning joo 2–3 korda päevas. Muide, õunaäädikas aitab ka allergilist nohu ravida ja vähendab kehas niiskust.

Kõhukinnisus. Igaühel on kodus oliivõli. Lusikatäis seda käepärast vahendit stimuleerib seedesüsteemi ja soodustab soolte tegevust. Tarbi hommikuti vähemalt 15 minutit enne sööki tühja kõhuga. Kui see pole võimalik, võid seda teha ka enne järgmist toidukorda, aga oluline on jätta paus õli ja toidu tarbimise vahele. Kui puhas oliiviõli maitse on vastumeelne, võid 1 spl kohta lisada 1 tl sidrunimahla. Kui tarbid seda regulaarselt, siis pole ohtu, et kõhukinnisus korduma kipub. 

Köha. Kuigi ka apteegis on müügil looduslikke köharavimeid, on need päris kallid. Tüümian on looduslik vahend, mis aitab lõdvestada kõrilihaseid ja bronhe ning avab kõri paremaks õhuliikumiseks. Vaja läheb 2 dessertlusikatäit kuivatatud tüümiani või peotäis värsket tüümiani ühe klaasitäie vee kohta. Soovi korral võid lisada ka mett või sidrunit. Valmista tüümianist ja kuumast veest tee ning lase sel 10–15 minutit seista. Joo klaas teed regulaarselt 2–3 korda päevas või tee see eelnevalt valmis öise köhahoo rahustamiseks.

Külmetus. Selle asemel et juua kallist ja kõrvalmõjuohtudega külmetusteed, valmista see ise. Ajurveda efektiivne külmaravim on vürtsitee, mille tegemiseks läheb vaja 50 ml koriandriseemneid, ½ tl köömneid, ¼ tl lambaläätseseemneid ja ½ tl fenkoliseemneid. Aja vesi peaaegu keema ning lisa klaasi kohta poolteist lusikatäit vürtsisegu. Lase sel tõmmata 5 minutit ning kui tee on joomistemperatuurini jõudnud, siis lisa ka mett. Joo vürtsiteed iga päev kuni külmetuse sümptomid kaovad.

Kõrvavalu. Kõrvapõletikku on juba sajandeid ravitud küüslauguga, millel on antibiootiline toime. Vaja läheb 1 tl hakitud või riivitud küüslauku ja 2 dessertlusikatäit seesamiõli. Kuumuta küüslauk seesamiõli sees ning lase maha jahtuda ja sõelu tükid välja. Tekib nn küüslauguõli, mida tuleks panna 2–3 tilka valutavasse kõrva. Teine võimalus on panna ka värskest küüslaugust pigistatud mahla haigesse kõrva.