LOE, MIS OLUKORRAS EI TOHI mingil juhul oma hambaid pesta

LOE, MIS OLUKORRAS EI TOHI mingil juhul oma hambaid pesta

Hammaste pesemine on väga oluline ja seda tuleks teha kaks korda päevas – hommikul ja õhtul enne magama minekut. Lisaks võiks enne hammaste pesemist kasutada ka hambaniiti, et hambavahedesse kinni jäänud toidutükikesed kätte saada.

Hammaste pesemine on väga oluline ja seda tuleks teha kaks korda päevas – hommikul ja õhtul enne magamaminekut. Lisaks võiks enne hammaste pesemist kasutada ka hambaniiti, et hambavahedesse kinni jäänud toidutükikesed kätte saada.

Ent alati ei olegi hammaste pesemine kasulik! Mõnes olukorras võib see lausa kahjulikuks osutuda.

Millal siis ei tohiks oma hambaid kunagi pesta?

Õige vastus on: peale happeliste söökide tarbimist – siia alla kuuluvad kääritatud alkohoolsed joogid, limonaadid, happelised puuviljad (õun, apelsin, greip, sidrun) ja veel mitmed toidud. Sageli koosneb ka praad või salat mõnest happelisest koostisosast ning see tähendab, et kõige mõistlikum on oodata vähemalt 30 minutit ning alles seejärel hambaid pesta. Nimelt muudab happeliste toitude söömine hambavaaba pehmeks ja kui siis kohe hakata hambaid harjaga hõõruma, saavad hambad väga tugevaid kahjustusi. Kusjuures peale vürtsika toidu söömist tuleks oodata isegi tund aega, et vältida hambapesu negatiivset efekti.

Küll aga tasub peale happeliste toitude söömist loputada suud tavalise veega ning süüa näiteks tükike juustu, mis neutraliseerib happerünnaku.

Allikas: health.com