LOLLIKINDEL DIEET: õpid selle ära, hakkab kaal langema

Womens Health paberväljaanne

Shutterstock

Ilmselt enamus naisi tunneb, et nad võiksid paar kilogrammi kergemad olla ja muidugi proovitakse sel eesmärgil iga mõne aja tagant ka mõnda dieeti. Paraku sellised niiöelda ajutised dieedid ei toimi – kõik see, mis läheb, tuleb dieedi lõppedes tagasi ja vahel tuleb neid kilosid isegi rohkem juurde kui eelnevalt maha läks.

Proovi seda lollikindlat dieeti – see tähendab lihtsalt seda, et sa õpid sööma nii, et sinu keha saab sellest ka päriselt aru. Kui sööd, siis ära mitte millegi muuga tegele! Lõpeta samal ajal sotsiaalmeedias surfamine, töö tegemine, teleka vaatamine.

Sinu aju peab saama aru, et organism saab praegu energiat ning keskendudes toidule saad sa ka parema rahuldustunde. Söö aeglaselt! Alati ja eranditult kõik toidukorrad ning vahepalad, mis suhu lähevad, tuleks läbi mäluda aeglaselt ja teadlikult.

Kui sinu silme ette tuleb kommikauss, siis naudi seda kommi, mitte ära pista seda mõtlematult põske – sa pead õppima keskenduma söömisele alati ja igas olukorras.

Teadlaste sõnul sööb inimene kordades vähem, kui ta on õppinud aeglaselt ja teadlikult sööma. Lisaks jõuab sel moel ka ajju signaal täiskõhutundest kiiremini ja sa ei söö enam üle.