LOOBU HALBADEST harjumustest!

Foto: 123rf

Buduaar

Sinu tervislikuma elu nimel toome välja 12 harjumust, millest oleks targem loobuda – ikka selleks, et oma tervist hoida!

1. Hommikusöök pole sinu jaoks oluline

Kuigi hommikusest saiakesest loobumine võib mõjuda su kaalunumbrile hästi, siis hommikusööki ennast ei tohiks vahele jätta. Ajakirjas American Journal of Epidemiology avaldatud uuringust selgus, et hommikusöögist loobunud inimeste ülekaaluliseksmuutumise tõenäosus on 4,5 korda suurem.

2. Unustad voodipesu vahetada

Kui sa ei viitsi või unustad voodipesu vahetada, magad suure tõenäosusega bakterite kaisus. „Seened, bakterid, loomade kõõm, õietolm, muld, pori, viimistlusvahendid, linade materjal ja värvained on su kaaslasteks,” ütles mikrobioloog Philip Tierno väljaandele Insider.

3. Ignoreerid stressi

Stress ei ole naljaasi. Georgia Terviseteaduste ülikooli läbiviidud uuring tõestas, et stressis keha hoiab kinni sama palju soola kui friikartulite söömine.

4. Sa ei joo piisavalt vett

Kindlasti oled seda miljon korda kuulnud, aga dehüdreeritus on tõsine asi. Üks Riikliku Terviseameti aruanne väidab, et dehüdreeritus võib põhjustada probleeme neerudega. Seega –joo vett!

5. Teed pidevalt ületunde

Kuigi vahel on ületunnid paratamatud, tasub leida tasakaal töö- ja puhkeaja vahel. Ajakirjas Journal of Epidemiology and Community Health avaldatud uuringust selgub, et ületunde seostatakse naiste puhul suurema depressiooniohuga.

6. Oled liiga tubane

Kui armastad palju aega toas veeta, tuleb sundida end rohkem õues käima. Ida-Anglia ülikooli poolt läbiviidud uuringust selgus, et roheluses viibimine võib vähendada riski haigestuda II tüüpi diabeeti ja südamehaigustesse.

7. Väldid tervislikke rasvu

Isegi dieeti pidades ei tohiks unustada tervislike rasvade tarbimist. Näiteks avokaado ja oliiviõli söömine aitab kehal reguleerida tervislike rasvade osakaalu halbade üle.

8. Sa ei tee uinakuid

Pole midagi paremat, kui lubada väga unisena endale keset päeva üks väike uinak. Ameerika kardioloogiakolledži teadlased väidavad, et lühikesed uinakud päeva jooksul võivad olla abiks vererõhu kontrolli all hoidmisel. Ütle seda neile, kes sind laisaks peavad.

9. Sa ignoreerid teadveloleku trendi

Kui sind vaevavad stress või ärevus, ei tasu mindfulnessi ignoreerida. Georgetown`i ülikooli meditsiinikeskuse teadlased väidavad, et teadveloleku praktiseerimine aitab kehal stressiga võidelda.

10. Sotsiaalmeedia on sinu elu

Sotsiaalmeedia on küll osa tänasest elust, aga sellega ei tasu liiale minna. Pennsylvania ülikooli poolt läbiviidud uuringust selgus, et veetes Instagramis või Facebookis rohkem aega kui reaalses elus, võid kogeda suuremat üksinduse tunnet.

11. Sa ei söö küüslauku

Küüslauk pole küll kõige romantilisem toit, aga teeb sulle head. Ajakirjas Asia-Pacific Journal of Clinical Oncology avaldatud uuringust selgus, et nii sibula kui küüslaugu söömist seostatakse väiksema riskiga haigestuda pärasoolevähki.

12. Lükkad äratuskella edasi

Äratuskella kinnivajutamine on üks parimaid tegevusi, aga võiksid sellest loobuda. Colorado ülikooli  teadlased selgitasid välja, et varajastel ärkajatel on väiksem risk haigestuda depressiooni.