MARET SOOM: õnnelikum naine tähendab õnnelikumat kaasat ja õnnelikumat last

MARET SOOM: õnnelikum naine tähendab õnnelikumat kaasat ja õnnelikumat last

Buduaar võttis taas kord ühendust energiast ja elurõõmust pakatava üritusturundaja Maret Soomiga, et aasta alguses tehtud intervjuule tema elustiiliga seoses muutuste väljakutsetele jätkulugu kuulda. Nimelt otsustas Maret end enne suve supervormi saada. Loe eelnevat lugu SIIT.

Maret, Buduaari ajakirja kevadnumbris ilmus sinuga vestlus, kui olid koostöös Wellness keskusega teinud oma eesmärkide saavutamiseks koostööd ühe kuu. Tänaseks on möödunud kolm kuud. Kuidas sinu programm vahepeal edasi on kulgenud? 

Minu teekond on vahepeal läinud hästi, aga on olnud ka paigalseise, õnneks mitte tagasiminekuid. Kuna kevad on juba selline tervise trikitamise aeg, siis olin vahepeal ligi kolm nädalat haige ning olen ka hetkel gripis ja tänu sellele ei saanud vahepeal ega ka hetkel trenni teha. Hoolimata sellest, et käisin küll vahelduva eduga protseduure tegemas, oli mu kehamõõtude vähenemises vahepeal siiski paigalseis. Keha justkui hoidis kõike kinni ning säästis ennast paranemiseks. Kohe, kui ennast paremini tundsin, hakkasid ka tulemused jälle tulema.

Mõne aja möödudes ning väheke ka ise vaeva nähes hindas füsioterapeut Helle Kõhukliinikust mu sisemiste kõhulihaste olukorra veidi paranenuks, et sain ka asuda Power Plate treeninguid tegema. Need on küll S-U-P-E-R! Mulle pole ammu ükski trenn nii meeldinud. Selles treeningus on kokku liidetud eratreeneri toetav ja suunav, aga ka motiveeriv käsi, parimad, oma loomult lihtsad, aga siiski füüsiliselt koormavad harjutused ning aeg – üks treening kestab vaid 30 minutit, mis tähendab, et mul kulub trenni mineku, tuleku, treeningu enda ning pesu jaoks vaid üks tund minu niigi kiirest päevast. Sellist aega saab endale lapse kõrvalt loodetavasti leida kasvõi korra nädalas iga naine.

Kirjutan oma kogemustest veidi detailsemalt ka blogis www.wellnessbody.ee/blogi

Milliseid lisaprotseduure või nõustamist oled veel sel perioodil kogenud? Milliseid lisamuutusi on sinu keha saavutanud? 

Olen juurutanud vahelduva eduga uut toitumisstiili, kus oleme paljudele toitainetele pere söögilaual leidnud tervislikuma alternatiivi ja sööme nüüd palju rohkem salateid ning puu- ja juurvilju, olen käinud füsioteraapias, Ultratone protseduuridel ning Power Plate treeningutes. Need kõik kombona annavad ikka ainult edasiviiva tulemuse.

Kokku olen kaotanud kõhu erinevatelt piirkondadelt 8-9 cm ning reitelt vastavalt 4 cm ja 5 cm. Kaalus olen kokku kaotanud 4,5 kg. Olulisem kõigest on vast aga see, et mulle hakkab vaikselt tagasi saabuma minu raseduseelne kehatunnetus ning pööran palju rohkem tähelepanu nüüd oma kõhu- ja seljalihastele, proovides neid ka erinevates eluga seotud toimingutes kaasata (näiteks nagu lapse tõstmine, aevastamine jne). Palju teadlikumaks olen saanud. 

Kas sa oled enda eesmärkidele truuks jäänud ja kas sinu suveks vormi plaan on teostumas?

Olen endiselt oma plaanide juures ning iga päevaga sammuke lähemal oma eesmärgile. Eks vahepealne aeg, kui tekkis paigalseis, oligi see kõige raskem, kus kohati oli suuri raskusi motivatsiooni leidmisega, aga õnneks läks see mööda. Heal juhul olen varsti poole tee peal oma eesmärkideni, aga oluline on asjaga tegelemine, iga päev, samm sammu haaval parema enesetunde poole. Õnneks on suveni veel natuke aega ka.

Mida soovitaksid kõikidele sarnaste probleemidega lugejatele? 

Esmalt peab aru saama sellest, et kõigi sünnitusjärgsete probleemidega on võimalik tegeleda, isegi kui sünnitusest juba veidi aega möödas ning oma raseduseelne vorm taastada, kui mitte täielikult, siis ikkagi mõningase tööga on enensetunne varsti palju parem. Kõige olulisem asi on minna ja Hellega Kõhukliinikus neid asju arutada. Piinlikke olukordi seal ei ole. Lisaks olen mina õppinud seda, et kui oma muredega kohe ei tegele, võib pärast olla palju keerukam – näiteks, kui soovitakse uuesti rasestuda ja last kanda, siis on see kehale veel koormavam, kui pole eelmisest rasedusest tekkinud probleemidega tegelenud.

Teiseks on tervislikum toitumine superäge – tegu pole dieediga ning nälga selles programmis tundma ei pea – vastupidi, kõht on kogu aeg täis ning tuju hea ja need tulemused on jäävamad kui dieeditamine. 

Lisaks on hea leida see tund või kaks nädalas aega ainult iseendale trenni või mõne mõnusa protseduuri näol ning õnnelikum mina tähendab ka õnnelikumat last ning õnnelikumat kaasat.

Maretile saab kaasa elada www.wellnessbody.ee/blogi ja jälgida Wellnessbodytallinn Facebooki lehelt, lisaks Instagramis #wellnessbodytallinn

Rohkem infot: +372 5300 7773, www.wellnessbody.ee, info@wellnessbody.ee