MARET SOOM: Väljakutsed, siin ma olen!

MARET SOOM: Väljakutsed, siin ma olen!

Eelmisel kevadel lapsevanemaks saanud särav üritustekorraldaja ja suhtespetsialist Maret Soom postitas aasta alguses oma Instagrami, et on otsustanud vastu võtta väljakutse toituda tervislikult ning kaotada ka beebikilod. Tegime Maretiga juttu, mis tema elustiilis muutus ja kuidas tal sellel teekonnal läinud on.

Maret, oma pikalt Aasia reisilt naastes suundusid sa järgmisel päeval Wellness keskusesse konsultatsioonile, et oma elu muuta ja saada nõu ning tuge, kuidas peale sünnitust taas vormi saada. Millist muutust sa oma ellu soovisid?

Mind ajendas mitu asja. Esmalt ehk see, et ma ei tundnud ennast oma kehas hästi ning mul on lapse kandmisest ja sünnitusest taastumine võtnud palju aega. Mulle oli selgeks saanud, et ma ise sellega hakkama ei saa. Lisaks tulid pärast rinnaga toitmise lõppu kuskilt veel lisakilod, mis olid rasked kaduma. Peale sünnitust olen palju käinud kiropraktiku juures ja tema on aidanud mind seljahädadega. Tema soovitas mulle Kõhukliinikut, mis aitab just nõrkade kõhulihaste korral (mis on ka üks seljahäda põhjustajatest). Julgesin pöörduda, sest see teenus on mõeldud just sünnitanud naistele. Lisaks tahtsin leida üht viisi, kuidas beebikilodest vabanemine oleks fun, mitte tohutu piin, enese piiramine ja dieet.

Kuidas esmane kohtumine läks ja mida sulle soovitati?

Kohtusin esimest korda Sandraga (Wellnessi konsultant), kes oli üliarmas ja positiivne ning aitas mind selleni, kuidas ja millest üldse alustada. Ta kuulas ära, mis on minu eesmärgiks ning elustiil ja kehatüübi eripärad. Nii panime paika personaalse programmi ja tegevuskava ning juba järgmisel päeval alustasingi Ultratone kehahooldustega. Üks osa sellest oli toitumisnõustamine, füsioteraapia ja Power Plate treeningud. Esimest korda koju minnes oli kohe tunne, et yes! – olen leidnud õige koha! 

Kas indu jätkus ikka kauemaks?

Ma usun, et võluvõtmeks kujuneski personaalne täislahendus, kus lisaks kehahooldustele keskendutakse ka toitumisele ja treeningutele ning vaadatakse inimest kui tervikut – koos tema elustiili ja harjumustega. Ma olin tõsiselt üllatunud, kui kuulsin Helle (Kõhukliiniku füsioterapeut) käest, et väga paljudel naistel on pärast sünnitust raskusi oma kõhu vormi saamisega. Kuna mu kõht kasvas raseduse ajal väga suureks ja üheksa kuud lõppes keisrilõikega, olid mu kõhulihased väga nõrgad ja enne kui intensiivselt trenni oleks teha saanud, tuli mul alustada kodus süvalihaseid taastavate harjutustega. Kõhukliinikus alustasin ka Ultratone Dreamshaper (nimi juba reedab, eks?) kehahooldustega, kus hakkasin käima kolm korda nädalas. Lisaks toitumiskonsultatsioon, ilma milleta ei oleks ma kindlasti sellist tulemust saavutanud. Ehk sain oma senisele toitumisele täiesti uue lähenemise, kus tegemist ei ole kaloritelugemise või dieediga, vaid jälgida tuleb, et toit oleks võimalikult tervislik ja arvutada tuleb pigem toitainete glükeemilist koostist. Seetõttu tuli mul kodus välja vahetada kogu külmkapi sisu. Uus toitumine on olnud väga maitsev ning endalegi üllatavalt huvitav. Pole kordagi olnud väljakannatamatut näljatunnet või isu süüa midagi, mis mind ei isuta.

 

Mida oled oma elustiilis muutnud ja kui tihti käid nüüd hoolitsustes?

Käin nüüd kolm korda nädalas Ultratone kehahoolduses, mis on nagu trenn ja lõõgastus üheaegselt. Lamad, aga keha teeb trenni. See on tõesti mugav lahendus neile, kes hoolivad oma kehast, aga ei saa ka trenniga soovitud tulemust, sest on tselluliiti või rasva, mis trenniga ei kaogi. Minu igapäevases rutiinis on kindlasti muutunud see, et proovin võimalikult palju jala käia, toitun täiesti uutmoodi ning proovin olla tubli ja iga päev oma koduste harjutuste jaoks kasvõi kümme minutit leida (mis, tuleb tõdeda, päris iga päev ei õnnestu). Samuti proovin endale meelde tuletada pidevalt ka rohkemat veetarbimist, kui mul eelnevalt harjumuseks on olnud.

Milliseid muutusi oled endas näinud ja kui pikk teekond sul veel on minna?

Esimese kuuga olen kaotanud 3 kg, kõhult on mul kadunud 7 cm ning mõlemalt reielt 2 cm. Selga lähevad riided, mida pole ammu kanda saanud. Olen selle tulemusega väga rahul, kuid see on alles minu teekonna algus. Plaanin oma eesmärgini jõuda suveks, nii et tegemist veel jätkub. Muutusi aga tajun juba praegu. Saledam ja säravam olek on lähedaste sõnul koheselt märgatav ning olen saanud palju komplimente just viimase paari nädala jooksul nii sõpradelt kui sotsiaalmeediasse postitatud piltide kommentaaridest. See annab jõudu veel juurde, et jätkata püstitatud eesmärkidega.

Küsisime kommentaari ka Wellness keskuse ja Kõhukliiniku juhataja Helle Nurmsalu (pildil) käest:

Kuidas hindate Mareti enda jõupingutusi?

Mareti puhul ongi vahva, et ta pöördus meie poole, et saada nõu ja abi just sünnitusjärgselt vormi taastamiseks ja kehakaalu langetamise eesmärgil. Maret on motiveeritud ja oleme rõõmsad, et saame teda toetada tema teekonnal parema vormi suunas. Pärast sünnitust keerleb elu tihti beebi ümber ja paljud naised unustavad enda ära. Osad arvavad koguni, et ülekilod on paratamatus, sest ei ole enam võimalik nii palju trennis käia kui varem. Sellisel juhul ongi suureks abiks spetsialistid, kes aitavad koostada just sulle vajaliku programmi.

Pakume lahendusi sõltuvalt soovist ja võimalustest: efektiivsed Ultratone protseduurid ja Powerplate treeningud, mis on kiired ja kuhu on võimalik tulla ka koos beebiga. Samuti sobivad need ideaalselt ka neile, kelle eesmärk on kevadel end kiirelt suveks rannavormi saada. 

Kusime peagi Maretilt värskema kommentaari kuidas tal nüüd kolme kuu möödudes on läinud. 

Maretile saab kaasa elada www.wellnessbody.ee/blogi ja jälgida Wellnessbodytallinn Facebooki lehelt, lisaks Instagramis #wellnessbodytallinn

Rohkem infot: +372 5300 7773, www.wellnessbody.ee, info@wellnessbody.ee