MEES EI PESNUD ENNAST 30 päeva: loe, mis temaga juhtus

Dušši all käimine on igapäevane tegevus, mida vabatahtlikult ükski inimene ilmselt vahele ei jätaks, sest kes siis tahaks ebameeldiva aroomi saatel päev läbi ringi toimetada. Ajakirjanik James Hamblin soovis aga nii väga teada saada, mis juhtub, kui ennast mitte pesta, et ta tegi läbi 30päevase eksperimendi...

Duši all käimine on igapäevane tegevus, mida vabatahtlikult ükski inimene ilmselt vahele ei jätaks, sest kes siis tahaks ebameeldiva aroomi saatel päev läbi ringi toimetada. Ajakirjanik James Hamblin soovis aga nii väga teada saada, mis juhtub, kui ennast mitte pesta, et ta tegi läbi 30päevase eksperimendi…

James tunnistab, et ta ei teinud seda laiskusest, vaid ta tahtis mõista seda, kuidas tema keha bakterid sellele reageerivad ja kas nad suudavad tema keha ise puhtana hoida, rasueritust paremini reguleerida ja nahka niisutada. Kuidas mõjub mittepesemine naha loomulikule lõhnale?

Nendel päevadel ei tegelenud James asjadega, mis teda väga higistama oleksid ajanud! Peale 30päevast mittepesemist tõdeb ta, et alguses muutus naha lõhn üsnagi ebameeldivaks ja ta tõepoolest haises – vahel kasutas ta deodoranti, et seda vähegi teiste inimeste eest varjata. Kuid mõne aja möödudes see jube hais leebus ja naha lõhn muutus tavaliseks – mitte selliseks, nagu nahk peale dušigeeli kasutamist jääb, vaid lõhnas lihtsalt nagu nahk. Enamik inimesi isegi ei tea, milline on nende naha loomulik aroom, sest nad käivad nii tihti duši all ja pesevad nahal olevad bakterid maha. 

James’i nahk muutus ka paremaks, sest nahal olevad bakterid suutsid nahka paremini niisutada ja kaitsekihti hoida – tihti pestes see kaitsekiht kaob meie nahalt ja nahk muutub kuivaks.

Tulemus on muidugi loomulik, et ilma pesemata läbi ei aja, ent midagi hullu sellest ka ei juhtunud. James sai teada, kuidas tema nahk tegelikult lõhnab ja tema nahk muutus paremaks.

Kui siit midagi õppida, siis võiks endale soetada seebi, mis nahal olevaid baktereid ei hävita ja mis tõepoolest nahka ka toidab ja niisutab.

Allikas: wellandgood.com