METAFÜÜSIKA EHK KUIDAS ME ISE endale hädad kaela tõmbame

METAFÜÜSIKA EHK KUIDAS ME ISE endale hädad kaela tõmbame

Kui sa usuksid, et kõik halvad asjad, mis sinuga juhtuvad, on sinu enda kutsutud oma ellu, kas sa elaksid siis teisiti? Tõenäolisel küll. Kui sa väänad jala välja, siis karistasid sa ise end mingi patu eest. Kui sul käisid vargad, siis tõid nemad sinuni mingi sõnumi selle kohta, et oled valesti käitunud. Kui aga sombuses metsas matkamise järel olid sina ainus sõpruskonnast, kes haigevoodis lõpetas, siis äkki on ka selles mingi sõnum,  et teed midagi valesti?

Kui sa usuksid, et kõik halvad asjad, mis sinuga juhtuvad, on sinu enda kutsutud oma ellu, kas sa elaksid siis teisiti? Tõenäolisel küll. Kui sa väänad jala välja, siis karistasid sa ise end mingi patu eest. Kui sul käisid vargad, siis tõid nemad sinuni mingi sõnumi selle kohta, et oled valesti käitunud. Kui aga sombuses metsas matkamise järel olid sina ainus sõpruskonnast, kes haigevoodis lõpetas, siis äkki on ka selles mingi sõnum, et teed midagi valesti?

Lise Bourbeau on enam kui 20 aastat uurinud metafüüsikat ja keha ning vaimu vahelisi seoseid. Ta on veendunud, et füüsilised probleemid, haigused ja õnnetusjuhtumid on kokkuvõttes meie enda toodud oma ellu. Bourbeau usub, et me ise tõmbame ebateadlikult nii hea kui halva oma ellu. Hea vastu pole loomulikult kellelgi midagi, aga see, kuidas vähem halbu asju oma ellu tõmmata, pakub kindlasti kõikidele huvi. “Haigus on lihtsalt üks sõnum, mille su keha sulle edasi annab. See sõnum tuleb sinu sisemiselt üliteadvuselt, mis tahab sulle teada anda, et sa käid valel rajal. Seetõttu on mõttetu süüdistada oma probleemides kõiki teisi või loodust,” arvab Bourbeau. Keegi teine ei pannud sinu pead valutama oma jutu või käitumisega, vinge tuul või külm vesi ei teinud su kurku haigeks. Isegi varastatud rahakotis ei ole süüdi varas, vaid ka see on lihtsalt üks signaal, mis tuletab sulle meelde, et äkki peaksid olema valvsam või äkki tegid kellelegi rahaliselt hiljuti liiga? Kuni me keeldume vastutusest, ei ole lootust paranemiseks. 

Sinu üliteadvus annab pidevalt märku erinevate signaalide kaudu. Sinu asi on avada süda ja need vastu võtta. See on umbes sarnane olukorraga, kus naaber koputab su uksele, et öelda, et su autol tuled põlevad. Sina aga ei ava ust. Naaber koputab mitu korda veel, sest ta tahab sind aidata, kuid sa ikkagi ei ava, sest arvad, et ta tahab sind lihtsalt tüüdata mingi järjekordse kuulujutuga. Lõpptulemuseks on see, et hommikuks on su auto aku on tühi. Samamoodi üritab üliteadvus pidevalt sinuga ühendust saada ja sulle mingit sõnumit edastada. Kui sa teda ignoreerid või mõistad valesti tema saadetud sõnumeid, siis muutuvad need aina intensiivsemaks. Need sõnumid tulevad niikaua, kuni sul areneb vähk või saad infarkti, usub Bourbeau. See vapustab sind sedavõrd, et alles nüüd oled sa nõus sisse viima muutusi. Aga tihti võib siis juba olla hilja. Seetõttu on tark muutuda tähelepanelikumaks ja kuulata seda, mida su keha sulle räägib.

Kas pole imeline teada, et sinu sees elab selline sõber, kes sind tingimusteta armastab ja tahab, et sa oleksid terve ja õnnelik?

Haiguste metafüüsilised põhjused

Haigus pole kunagi ainult füüsiline, see on alati ka metafüüsiline sõnum. Uurime lähemalt enamlevinud haigusi ja nende metafüüsilisi põhjuseid.

Artriit 

Artriit kahjustab inimest, kes ei suuda öelda “ei” ning süüdistab teisi selles, et need teda ära kasutavad. Tegelikult aga reageerivad teised vastavalt inimese vibratsioonidele ja kui keegi sind ekspluateerib, siis ju sa alateadlikult kutsud neid seda tegema. Artriit ütleb sulle: lõpeta arvamine, et kõik sind ekspluateerivad, sa ise ütled ” jah”, kui tahad öelda “ei”. Seisa enda eest ja jää endale kindlaks. Kui eelistad kedagi teenida, siis tee seda südamest ja ära oota midagi vastutasuks. Ja ära püüa teisi muuta ning ole sina ise.

Probleemid põlvedega

Probleemid põlvedega räägivad inimese kangusest ja paindumatusest. Väga tihti annab see tunnistust tugevast egost ja autoritaarsusest. Sellised inimesed tahavad teisi kontrollida, sest neile tundub, et teised pole usaldusväärsed ning ajavad jonni. Kui põlv on haige, siis näita üles suuremat paindlikkust ja ära muretse, mida teised sinust mõtlevad. Pole vaja pettuda inimestes seetõttu, et nad ei mõtle või ei tegutse nii nagu sina. 

Suu

Suus tekivad probleemid, kui kaldud jäigalt oma arvamustes kinni olema. Su mõistus on suletud ja sa keeldud tunnistamast sõnumeid, mida võivad anda teiste arvamused.

Hambad ja igemed

Kui hambad on haiged, siis see viitab otsustusvõimetusele. Sa kardad otsustada, sest ei tea, mis tagajärjed sellega kaasnevad. Tee otsuseid sisetunde pealt, siis on need kindlasti sinu jaoks õiged otsused.

Valu seljas

Kui selg valutab, siis võtad liigselt teiste inimeste muresid enda kanda. Sa tunned, et sul ei ole kellelegi loota ja sa vastutad kõigi nende inimeste õnne või kannatuste eest, kes on sulle kallid. Aeg on aru saada, et kui tahad kellelegi toeks olla, siis tee seda vabast tahtest mitte kohusetundest. Kui inimene tunneb, et tal ei jätku piisavalt teiste inimeste toetust ja ta tahab seda kangesti saada, siis uhkusest ta ei oskagi seda teistelt vastu võtta ning lõpuks enam keegi ka ei paku seda. Kui valu on selja ülaosas, siis see on seotud toetuse puudumisega teistelt, kui alaosas, siis viitab see materiaalse või rahalise toetuse puudumisele.

Külmavärinad ja palavik

Allasurutud viha viib palaviku tekkimiseni. Ainus moodus, kuidas keha sellele oskab reageerida, on palavikuhood. Su keha ütleb sulle, et pead oma vajadustest teada andma, mitte kõike endas kandma. Kui hoiad viha tagasi, siis justkui karistad ennast. 

Käed

Probleemid kätega on enese alahindamise tagajärg. Tunned, et sind pole mõistetud ja oled teistega võrreldes kasutu. Su keha tuletab sulle meelde, et sa oled tähtis. Probleemid kätega võivad tekkida ka siis, kui sul on elus mingid soodsad võimalused, aga sa kardad neid kaustada, või siis viitab see sellele, et sa pole rahul sellega, mida elus hetkel oma kätega teed. Püüa jälgida, millal su käed sulle valu teevad ja see aitab viia sind kontakti tõelise põhjusega.

Jalad

Jalad kannavad meid elus edasi. Probleemid jalgades viitavad hirmule tuleviku ees. Tegelikult ei peaks sa muretsema, sest looduse poolt on sulle antud võime teha õigeid otsuseid. Kui sa näiteks ei julge ette võtta mingit äririski või vahetada tööd ning tunned valu jalgades, siis jalad ütlevad sulle, et mine aga julgelt edasi, see on õige tee. Või siis ka vastupidi, hoiatavad sind vale tee eest.

Kurguvalu ja kõripõletik

Paljud usuvad, et kurk valutab siis, kui külmetad. Aga oled sa tähele pannud, et mitte alati, kui sa külmetad, ei hakka kurk valutama. Kurk on instrument, mille abil sa end väljendad. Sul on vaja midagi välja öelda, aga hoiad end tagasi ehk “neelad kõik alla”. Kui sa kõik halva alla neelad, siis on loomulik, et sul on probleemid kurgu ja kõriga. Su üliteadvus ütleb, et sa kardad end väljendada või hoiad oma viha tagasi. Kui hääl on ära, siis võibolla kaotasid kõnevõime, sest keegi tekitas sinus oma sõnadega meelepaha. On ka võimalik, et sa ei pannud seda nn solvangut tähelegi, aga alateadvus püüdis selle kinni. Aga su hing teab, et olid millestki haavatav ja su kurk valutab nüüd. Et valu üle läheks, on vaja sõbralikult selle inimesega hea harmoonia taastada. 

Köha

Kui inimene köhib pidevalt, siis see näitab, et teda surutakse alla. Ta on kogu aeg rahutu ja närviline ning tunneb, et elu surub teda alla. Tavaliselt tulevad päevased köhahood just siis, kui inimene tunneb pahameelt või kritiseerib hinges ennast või teisi. 

Soolestik

See, kuidas mõistus omandab ja uut infot ümber töötleb, leiab kajastust selles, kuidas keha omastab ja töötleb ümber toitu. Kõhukinnisus tekib, kui hoiad kinni vanadest arusaamadest ja keeldud uusi asju vastu võtmast või hoiad kõvasti kinni oma materiaalsetest väärtustest. Sageli võib see olla ka enesessetõmbumise, väikluse ja ahnuse märgiks. Kõhulahtisus aga tähendab otse vastupidist – sa tahad, et kõik su elus laheneks nii kiiresti, et sellega ei peaks tegelema. Kõhulahtisus viitab ka hirmule, et keegi võib su hüljata või hülgad iseenda. Keha saadab hoiatuse vaid siis, kui see hirm on põhjendamatu. 

Neerud

Neerudega on probleeme inimestel, kel on kalduvus kritiseerida, või neil, kes sageli tunnevad pettumust. Neile võib näida, justkui nende õigusi tallatakse jalge alla. Kõik sellised negatiivsed mõtted tekitavad kehas ebaterveid keemilisi protsesse. 

Rind

Rinnaga seotud probleemid näitavad, et sa surud oma tahet teistele peale ning see ei too kasu ei sulle ega teisele osapoolele.

Kõrvad, silmad, nina

Probleemid silmadega tulevad siis, kui sind ärritab miski, mida sa näed. Arvatavasti ei puutu see toimuv asi sinusse, aga sa topid sinna ennast vahele ning su keha üritab sulle sellest teada anda. Analoogiline on olukord ka kõrvadega – ju kuulsid midagi, mis sind ärritas, aga sa ei peaks end laskma sellest ärritada. Nina räägib tunnetest – kui tuleb nohu, siis võimalik, et oled tujust ära, kuna sulle ei meeldi see, mida sa kellegi või millegi vastu tunned. Kui jutt on kõrvadest, silmadest ja ninast, siis ütleb sulle keha, et pole vaja teiste pärast muretseda, tuleb elada oma elu ja lasta ka teistel seda teha.

Õnnetusjuhtumid

Õnnetused viitavad sellele, et õnnetuses kannataja tunneb end milleski süüdi. Inimolendid karistavad end ise reflektoorselt, et neutraliseerida süütunnet. Alati kui tunned end milleski süüdi, annab sulle keha kohe sellest teada väikese vahejuhtumi, sündmuse või õnnetusjuhtumi näol, olgu selleks siis koperdamine trepil või kööginoaga sisselõikamine. Püüa meelde tuletada mõnda oma õnnetusjuhtumit ja sellele eelnenud mõtteid sinu peas ja sa märkad, kui tihedasti on need seotud sinu süütundega. Keha annab sulle teada, et pole vaja end süüdistada ning süütunne ei vii elus mitte kuhugi.

Testi, kas see toimib ka sinu peal

Kui sa kahtled keha ja vaimu seostes ning tahaksid reaalselt proovida, kas eelpool toodu vastab tõele, siis võta ette väike nn test oma tervise parandamiseks.

* Koosta nimekiri signaalidest, mida keha on sulle viimasel ajal saatnud, või füüsilistest hädadest, mis sind hetkel vaevavad.

* Täna oma üliteadvust, et ta sulle toeks on ja infoga varustab ning küsi temalt, mida need sõnumid tähendavad.

* Vali algatuseks üks häda, näiteks kõige tähtsusetum ja sunni ta lahkuma, viies vastavad muudatused oma ellu sisse. 

* Ole järjepidev ja jälgi muutusi oma kehas.

Kui haigus hoiab sinust visalt kinni, siis tõenäoliselt manipuleerid sa samal ajal mõne teise inimesega ning see ei lase haigusel minna. Püüa enda jaoks välja selgitada, kes on see inimene, kelle tähelepanu sa nii väga ihkad, ja katsu oma soovi muul moel saavutada kui manipulatsiooniga.

Bourbeau ütleb, et haiguse peatamiseks pole vaja rohkem energiat, kui kulus selle haiguse loomiseks. Sa olid oma energia valesse kohta suunanud, kui aga suunad selle ümber ja haigus hakkab järele andma, siis tunnistad ka ise, et su energiatase hakkab kohe tõusma.

Kui tahad rohkem teada haiguste metafüüsilistest põhjustest ja ravist, siis loe Lise Bourbeau raamatut “Sinu keha räägib: Armasta ennast!” või külasta veebilehte http://www.listentoyourbody.net/ 

 

Marge Tava
Lugu ilmunud ajakirjas Buduaar