MIKS KEHAKAAL EI LANGE? 5 peamist viga

Kaalust allavõtmine võib ebaõnnestuda mitmel erineval põhjusel. Kui soovid kaalu kaotada, siis unusta kõiksugused kiirdieedid, enese piiramine ja rangelt kella jälgimine. Ajakiri Health pani kirja viis peamist viga, miks kehakaal ei lange. 

1. Viid kalorite arvu miinimumini

Ainevahetus vajab normaalseks toimimiseks piisavalt toitaineid. Kui inimene sööb väga madala kalorsusega toite, läheb organism säästurežiimile. Ainevahetus aeglustub ja kaal ei lange. Ka igasugused isud võivad suureneda, sest kui energiat on vähe, on raske oma isusid kontrollida. 

2. Liiga ränk trenn

Liiga ränk trenn võib kaalulangetuse kohapealt tuua kaasa soovimatuid tulemusi. Nimelt õigustavad paljud inimesed oma õhtust suurt söömingut sellega, et nad tegid päeval raske trenni. Liiga ränk trenn võib põhjustada ka stressi ning tekitada väsimust. Väsinuna on aga kergem ebatervislikke toite süüa. Samuti võib elustiili muutmise motivatsioon täielikult ära kaduda, kui hoolimata jõusaalis käimisest kaal ei lange.

3. Kiirdieedid

Jah, kiirdieediga võib kaal küll langeda, kuid tulemus pole püsiv. Dieedi lõpus tuleb kaotatud kaal tavaliselt tagasi. Kiirdieedid ajavad ainevahetuse sassi ning tulemuseks võib hoopiski kaalutõus olla.

4. Liiga karmid reeglid

Kui oled endale keelanud kõik hõrgutised, siis nende söömine võib mõjuda enesehinnangule negatiivselt ning põhjustada süütunnet. Liiga karmid reeglid võivad ka stressi põhjustada ning tekitada tunde, et eluviisi muutmine polnudki nii hea mõte, kui alguses tundus. Kui uus eluviis on liiga keeruline, naased suure tõenäosusega vanade harjumuste juurde.

5. Toit on liiga ühekülgne

Süsivesikutevaene toidulaud võib alguses küll kiireid tulemusi tuua, kuid ühel hetkel kaalulangus seiskub. Inimese organism vajab normaalseks toimimiseks valku, süsivesikuid ja rasvu. Kui toidulaualt puudub üks oluline aine, kannatab ainevahetus ja hormoonide funktsioneerimine. Tulemuseks võib olla stress, pidev väsimus ning isude suurenemine.