MIKS KONTORITÖÖ sind tegelikult paksuks teeb?

MIKS KONTORITÖÖ sind tegelikult paksuks teeb?

Kontoritöö tähendab enamasti laua taga istumist ja arvutiga tööd, mistõttu füüsilist liikumist on üsnagi vähe, ent seda saab ise reguleerida – mitte keegi ei ole oma tooli külge kinni teibitud. Seega istumine ei ole põhjus, miks kontoris töötavad naised kaalust juurde kipuvad võtma. Küll aga on enamikes kontorites välja kujunenud niiöelda koogikultuur, mis taljele head ei tee. 

Kontoritöö tähendab enamasti laua taga istumist ja arvutiga tööd, mistõttu füüsilist liikumist on üsnagi vähe, ent seda saab ise reguleerida – mitte keegi ei ole oma tooli külge kinni teibitud. Seega istumine ei ole põhjus, miks kontoris töötavad naised kaalus juurde kipuvad võtma. Küll aga on enamikes kontorites välja kujunenud nii-öelda koogikultuur, mis taljele head ei tee. 

Nimelt tõdeb BBC uudisteportaal, et säärane koogikultuur võib töötajate tervisele üsnagi palju halba teha! Koogikultuuri all mõeldaks täpsemalt seda, et iga kord, kui keegi midagi tähistab, toob ta harjumuspäraselt kontorisse kooki ja muidugi ei ütle mitte keegi ka ühest koogitükikesest ära, sest kui pakutakse, siis peab viisakusest ikka proovima. Oma tervisele mõeldes oleks aga mõistlik sellest tükikesest loobuda või siis tõepoolest vaid proovida kooki, mitte alati suurt tükki ära süüa.

Hambaarst Nigel Hunt tunnistab, et kontoris pakutavad koogid ei mõju hästi mitte ainult inimese organismile, vaid ka hammastele. “Paljud inimesed tarbivad kõige rohkem suhkrut tööl olles, mis tähendab, et sellest on saanud kõige ebatervislikum paik,” nendib ta.

Hunt soovitab maiustusi tarbida väiksemates kogustes ning mitte lihtsalt sellepärast, et keegi tõi kontorisse kooki. Parim oleks leida tervislikumad alternatiivid nagu näiteks pähklid ja puuviljad, millest organism ka kasulikke aineid saab. 

Koogikultuurist on kasvamas üsnagi murettekitav probleem, millega tuleb tegeleda ja seda enam, et praegusel ajastul seisab ühiskond silmitsi faktiga, et ülekaalulisusest on saanud ülemaailmne murekoht.

Allikas: cosmopolitan.co.uk