MIKS LEMMIKLOOMAD TOOVAD HALBA ja magamistuba peab olema peegliteta?

3 kommentaari
MIKS LEMMIKLOOMAD TOOVAD HALBA ja magamistuba peab olema peegliteta?

Meie igapäevaelu valitseb pragmaatiline mõistus, kuid siiski on alles põlvest põlve edasiantavad teadmised sellest, kuhu ja kuidas ehitada maja, kuhupoole on suunatud magamise ajal pea ja palju muud. Tavaliselt peetakse seda tänapäeval pseudoteaduseks, millele enam eriti tähelepanu ei pöörata. 

Meie igapäevaelu valitseb pragmaatiline mõistus, kuid siiski on alles põlvest põlve edasiantavad teadmised sellest, kuhu ja kuidas ehitada maja, kuhupoole on suunatud magamise ajal pea ja palju muud. Tavaliselt peetakse seda tänapäeval pseudoteaduseks, millele enam eriti tähelepanu ei pöörata.

Seda täiuslikum oli äratundmine, kui osalesin väga huvitaval loengupäeval, kus Šiva Vaakia Siddha Baba ehk lühidalt Šiva rääkis Vaastu Šaastrast, mis tähendab elunemise teadust. Lihtsalt seletatuna: iga maa peal olev vorm muudab energia liikumist ja see liikumine mõjutab meie elu ja teadvust. Seda võib uskuda või mitte, kuid see mõjutab sellele vaatamata meie elu, tervist, suhteid, karmat ja rahakotti. Veedade teadus tekkis 3000 aastat e.m.a. India aladel, kui seal elunes muinasaaria rass. 

Kuna Veedade järgi on talvisest pööripäevast suvise pööripäevani hea aeg kõige uuega alustamiseks, siis on just praegu hea aeg uute tarkuste rakendamiseks.Vaastu Šaastra aluseks on ilmakaared, millest igal on oma tähendus ja mõjud. Vaastu Šaastra on väga praktiline veedateaduse haru, sest see õpetab, kuidas avada ilmakaarte positiivne mõju ja sulgeda negatiivne mõju.

Üks termin veel, mida teada, enne kui sukelduda Vaastu Šaastra teadusesse, on Vaastu Doša. Doša – see on midagi, mis mõjutab sind negatiivselt. See võib olla magamistuba vales ilmakaares, peegel vales seinas või negatiivse kujutisega pilt. Näiteks, kui kontoris või kodus on Vaastu Doša põhja suunas, on rahaprobleemid tõenäolised. Selle põhjuseks võib olla näiteks akende puudumine põhjasuunas, sest sel juhul on hea rahaenergia blokeeritud. Või on kodus põhja suunas suur ja raske asi, näiteks seinakapp, mis blokeerib põhjast tulevat jõukuse, positiivsuse ja rikkuse energiat. Kui soovid enda ellu küllust, siis istu tööl näoga põhja suunas, sest see on parim suund raha suhtes. Ka sinu rahakapi ehk seifi uksed peaksid avanema põhja.

Köök on Vaastu Šaastra järgi kõige olulisem osa ehitisest. Pannes selle valesse kohta, on see kõige halvem Vaaštu Doša, sest sel juhul ei ole sul kunagi jõukust. Köök peab Vaastu Šaastra järgi asetsema ainult kagus, sest seal on tuli, põlemine, transformeerumine ja ka seedimine. Kagus on veel lootused, luksus, õnn, naer, heaolu, armastus, kirg ja seks. Veeda teaduste järgi võib seksi, mis on ainus nauding elus, puudumine olla kõige halva põhjustaja. Kui sama koha peal on magamistuba, on seal küll hea seks, kuid halb uni. Üldse soovitatakse seksida mujal kui magamistoas, kuna energiad, mida on vaja seksiks ja uneks, on erinevad.

Magamistoa asetus põhja suunas on kõike muud kui positiivne, sest see võib vähendada raha, mõistust, mälu jne. Magamise ajal peaks pea olema hoopis suunaga lõunasse, kuna pea põhjas magamine kiirendab vananemist. Huvitav fakt: Vaastu Šaastra ei soovita aknaid ega uksi lõuna suunas, kuna seal valitseb planeet Marss, kes toob vägivalda, õnnetust, agressiivsust ja surma.

Maja ehitades pea silmas, et see püüaks tõusva päikese energiat ehk oleks avatud nii itta, kirdesse kui põhja. Kui sul on Vaastu Doša ehk takistus idas, mõjutab see nii sinu isa kui sinu lapsi. Takistus tähendab siinkohal akende puudumist maja või korteri idaküljes.

Tarkusi Vaastu Šaastra seminarilt 

Paarisuhe

Mees on peres jumal, sest ta on päikese ja jumala esindaja. Naine saab olla õnnelik ainult mehe kõrval, see on naiselikkuse vundament. Naise planeet on Kuu, mis paistab meile ainult päikese peegeldusena, ka naine peegeldab ainult seda, kuidas mees paistab. Tänapäeval on pooled ära vahetunud – naised mängivad meeste rolle ja mehed ei mängi midagi. Miks see nii on? Sest inimesed on liikunud eemale iidsete traditsioonide juurest. Naine magagu ja kõndigu mehest alati vasakul pool, sest muidu on energiate liikumine takistatud.

Köögi, eriti ahju nägemine välisukse juurest

Jääd vaeseks. Ehita vahesein ette!

Stuudiokorter

Vastuolus Vaastu reeglitega, mille järgi toad peavad olema eraldatud. Valitseb energiate segadus.

Paaritu arv aknaid

Halb energia voolamine kodus.

Trepp näha välisukse juurest

Omanik sureb südameatakki. Ehita trepile vahesein ette!

Kuusk maja juures

Kui kuusk kasvab maja katuseni, omanik sureb. Kuuse maharaiumine on samuti halb karma. Ära istuta kuuske enda territooriumile!

Maja metsas

Vaastu Šaastra järgi on mets inimesele elamiseks kõige halvem koht.

Seinapildid

Ole ettevaatlik, millise energia sa enda koju lubad! Näiteks abstraktne kunst on selle looja (haige) teadvuse peegeldus, mis sinule üle tuleb. Lihasööjate pildid seintel (tiigrid, lõvid) teevad sind haigeks. Ka fotode asetusele on kindlad reeglid – kirdeseinale aseta elavate pildid ja edelaseinale surnud inimeste pildid.

Lambid

LED-lamp on kunstvalgus, mis ei ole sulle hea, kõige parem on tavaline hõõgniidiga lambipirn. Lambipirnid ei tohi otse alla vaadata. Kui ikkagi pirnid on otsevaates alla, siis peab kuppel valguse mujale suunama, nii et pirnid sulle otse pähe ei vaataks.

Lõikelilled

Ei sobi koju, sest nad on surmale määratud. Kindlasti ei tohi neid asetada voodi kõrvale.

Lemmikloomad

Inimesed peavad elama koos inimestega, loomad loomadega. Huvitav on see, et koduloomadele tulevad samad haigused, mis inimestele, metsloomadel neid haigusi ei ole. Loom toob inimesele üksinduse ja esindab inimese looduslikku vaenlast.

Akvaarium

Kalade vangla, halb Doša sinu kodus.

Taimetoitlus

Veeda traditsiooni järgi on loomad nagu pereliikmed. Nende tapmine on sama, mis tappa oma ema ja ta ära süüa.

Suveniirid

Ole ettevaatlik Egiptuse jt eksootiliste meenetega, sest need on meie kui teise rassi esindajate jaoks negatiivse energiaga. Keltide pärand meile aga sobib, sest nemad on meiega samast rassist. Olemata rassistlik, on rasside vahel võimalikud suured valestimõistmised, sellega peaks arvestama ka paarisuhtes. Kui keegi aga ootab enda ellu ettearvamatuid sündmusi, siis miks mitte.

Peeglid

Peeglid tohivad ilma eranditeta asuda ainult põhja-kirde-ida seinas. Peegel peab olema ristkülik, mitte mingil juhul ümmargune või ovaalne ja peeglis peab peegelduma kogu keha täispikkuses. Magamistoas ei tohi peeglit olla, kui see on aga vältimatu, siis paiguta peegel nii, et inimene magades sinna ei peegeldu. Katkine peegel viska kohe ära ja ära too neid koju second-hand poest. Iga nägu jääb peeglisse igaveseks. Peeglisse ei tohi teha grimasse, ainult naeratada! Peegel mäletab…

Feng shui

…on välja kasvanud Vaastu Šaastrast ja kohandatud hiinlastele, sellel pole valgele rassile soovitud mõju. Vaastu Šaastra kirjapanijad olid aga aaria rassi eellased, nende õpetused kehtivad meile ka tänapäeval.

Kui kõik eeltoodu tekitas sinus tunnet, et kodus on kõik valesti, siis tea, et peaaegu kõike on võimalik muuta või kompenseerida. Tegele sellega, sest Veeda tarkuste järgi ei vabasta teadmiste puudumine sind tagajärgedest ja ignorantsus on suurim patt. (väljavõte)

Kui sul tekkis aga küsimus, millal võiks oodata positiivseid muutusi peale muudatuste tegemist kodus, siis üldiselt pidi selleks minema 24 kuud, aga vähim aeg võib olla ka 48 minutit. 48 minutit on väikseim ajaühik Veedade „Muhurta” järgi ja just selle ajaga hakkab ümbrus sind ja sinu elu mõjutama. Valikud võivad mõnikord olla valusad, kuid meie eesmärk on teha võimalikult häid valikuid iidsete traditsioonide järgi.

 

Tekst: Marget Haug

Artikkel ilmus ajakirjas, Buduaar suvi 2016

Sarnased artiklid