Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks on kasulik trenni tehes muusikat kuulata?

Jõusaalis või jooksmise ajal muusika kuulamine ei ole midagi uut. Kuid värsked uuringut selgitasid välja, miks see kasulik on ja kuidas muusika meie keha täpsemalt mõjutab.

Jõusaalis või jooksmise ajal muusika kuulamine ei ole midagi uut. Kuid värsked uuringut selgitasid välja, miks see kasulik on ja kuidas muusika meie keha täpsemalt mõjutab.

Muusika viib mõtted heas mõttes kõrvale
Muusika kuulamine juhib mõtted kurnatusest eemale. Uuringutest selgus, et see muudab treeningud kuni 15 protsenti efektiivsemaks. Mida tempokam muusika, seda rohkem peab aju selle töötlemiseks pingutama, mis omakorda ei lase sel väsimusele mõelda.

Muusika suurendab tahtejõudu
2010. aastal läbiviidud uuringust selgus, et jalgratturid pingutasid kiiret muusikat kuulates rohkem. Siiski tasuks meeles pidada, et liiga kiire ei ole ka hea. Maksimaalset pingutust soodustab muusika tempoga 120 kuni 140 lööki minutis.

Muusika aitab sul end trenni tegemisele häälestada
Kõigil on oma lemmiklaul, mis tõstab tegutsemistahet. Ka see fakt on teaduslikult tõestatud. Seostame teatud laule mälestustega, tihtipeale sellega, missuguses olukorras lugu esmakordselt kuulsime. Sellele emotsioonile mõtlemine tõstab motivatsiooni ja suurendab eriti positiivse mälestuse puhul teotahet. 

Hea rütm aitab hoida tempot
Muusika rütm mõjutab seda, missuguse tempo ja sagedusega näiteks jookseme või raskusi tõstame. Kindel tempo muudab kehale tegevuse lihtsamaks ja seetõttu aitab efektiivsemalt energiat kulutada.

Muusika tõstab tuju
Hiljuti läbiviidud uuring tõestas, et paljud inimesed kuulavad muusikat just tuju muutmiseks. Katses osalejad tunnistasid, et muusika kuulamine aitab neil keskenduda, rahulikult mõelda ja olevikust põgeneda. Meeldivad laulud aitavad unustada negatiivsuse ja annavad jõudu.

Muusika paneb keha iseenesest tööle
Teadlased tõestasid, et hea tempoga muusika mõjub ajule ergutavalt ning see omakorda paneb keha liikuma. Seega ükskõik kui vastumeelne mõni tegevus sulle ka ei tundu, muusikal on imeline omadus panna keha vaatamata kõigele liikuma.

Allikas: huffingtonpost.com

Kairit Kütt