Miks on õhupallide puhumine tervisele kasulik?

Miks on õhupallide puhumine tervisele kasulik?

Oleme harjunud seostama õhupalle erinevate ürituste,  sünnipäevade ja lastega, kuid kas teadsid, et lisaks kõiksugu lõbustustele on õhupallide puhumine kasulik ka sinu tervisele? Nimelt lisab igapäevaselt õhupallide  täis puhumine  meie kopsude töösse kopsaka panuse. 

Oleme harjunud seostama õhupalle erinevate ürituste,  sünnipäevade ja lastega, kuid kas teadsid, et lisaks kõiksugu lõbustustele on õhupallide puhumine kasulik ka sinu tervisele? Nimelt lisab igapäevaselt õhupallide  täispuhumine  meie kopsude töösse kopsaka panuse. 

 

Õhupallide täispuhumine on meie  ribidevahelistele lihastele kiireks aeroobseks  treeninguks, mille ajal  tõuseb diafragma ning suureneb rinnakorv. Selle harjutuse vältel suureneb ka meie energia ja kopsud töötlevad rohkem hapnikku, muutes ühtlasi meie üleüldist treeningutaset pikemas perspektiivis vastupidavamaks. Kopsud on mõneti nagu lihased, mille järjepidev treenimine  teeb imesid. Meie võimuses on parandada nende funktsioneerimist igapäevase õhupallitreeningu näol, alustuseks võiks iga päev täis puhuda 10 õhupalli ja vastavalt oma võimete piirile liikuda edasi suuremate kogusteni. Selle harjutuse efektiivsus sõltub mõistagi ka sellistest faktoritest nagu vanus ja tervislik seisund. 

Tore mõte, kas pole? Hakkame nüüd õhupalle puhuma! 

 

 

Allikas: bddevents.co.uk