MIKS OSAD NAISED viljastuvad kergesti ka vanemas eas?

MIKS OSAD NAISED viljastuvad kergesti ka vanemas eas?

Teadlased usuvad, et naise keha on võimeline viljastuma umbes 500 korral elu jooksul. Umbes nii palju on meie kehas munarakke, mis väljuvad menstruatsiooni ajal. Kui need 500 korda aastate peale ära jagada, siis on naine võimeline lapsi saama umbes 41 aastat oma elust. Ometigi umbes 40selt langeb tõenäosus lapsi saada väga kiiresti ning kui keskmiselt algab naiste kliimaks umbes 50-55-aastaselt, siis vaatamata sellele on viimased 10-15 aastat viljakus väga madal. 

Teadlased usuvad, et naise keha on võimeline viljastuma umbes 500 korral elu jooksul. Umbes nii palju on meie kehas munarakke, mis väljuvad menstruatsiooni ajal. Kui need 500 korda aastate peale ära jagada, siis on naine võimeline lapsi saama umbes 41 aastat oma elust. Ometigi umbes 40selt langeb tõenäosus lapsi saada väga kiiresti ning kui keskmiselt algab naiste kliimaks umbes 50-55aastaselt, siis vaatamata sellele on viimased 10-15 aastat viljakus väga madal. 

Ometigi on palju rahvaid, kus naistel õnnestub ka üle 40aastasena edukalt ja probleemideta rasestuda. Eelkõige on peale 35ndat eluaastat rasestumisega hädas hästi arenenud riikide naised. Palju on seda teemat uuritud ning otsitud põhjusi küll kemikaalides ja elustiilis. Põhjus aga on lihtsam kui arvatakse – mida rohkem rasestud ja imetad, seda pikemalt ja paremini töötab ka sinu nn naiselik masinavärk.

Indiaanlased usuvad, et põhjus, miks osad naised on viljakad väga kaua, on otseselt seotud selle 500 ovulatsioonikorraga, mis on igale naisele antud. Mida rohkem ovulatsioone on ära jäänud raseduste ja imetamiste tõttu, seda pikemaks ajaks jätkub viljakust. See tähendab, et kui sul on rasedusi ning imetamisperioode, mil ovulatsiooni ei toimu, siis selle võrra vähem on su keha välja andnud munarakke ja selle võrra rohkem on sul neid ka hilisematel aastatel alles.

Keskealised lugejad on oodatud kommenteerima, kas isikliku kogemuse pealt vastab see tõele? 

Buduaar.ee